Jesteś fanem idealnej kompozycji? Geometry Club to coś dla ciebie

Jesteś fanem idealnej kompozycji? Geometry Club to coś dla ciebie
Źródło zdjęć: © © [geometryclub.org](https://geometryclub.org/)
Justyna Kocur-Czarny

10.07.2019 11:00, aktual.: 26.07.2022 15:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miłośnicy idealnie symetrycznych zdjęć architektury mają swoje miejsce w sieci. Na koncie Geometry Club na Instagramie znajdziesz tylko fotografie z precyzyjną kompozycją.

Geometry Club to internetowa grupa artystów, prezentując zdjęcia architektury według tego samego wzorca. Na dole fotografii znajduje się trójkąt, którym jest róg budynku. Jego wierzchołek znajduje się idealnie w środku kadru. Całą górną część zdjęcia wypełnia niebo.

Zasady kompozycji nie są skomplikowane, ale w praktyce mogą sprawić nieco trudności niedoświadczonym fotografom. Założyciel klubu Dave Mullen Jnr stworzył dedykowaną aplikację na iPhone’y. Wyświetla ona trzy wzory siatki, do których wystarczy dopasować fotografowany budynek.

Obraz

Czy tak ścisłe zasady odnośnie kompozycji dają możliwość wykazania się kreatywnością? Moim zdaniem tak. Im bardziej precyzyjne wytyczne, tym więcej wysiłku musimy włożyć w to, żeby zrobić naprawdę ciekawe i oryginalne zdjęcie.

Twórca projektu twierdzi, że dzięki zastosowaniu powtarzalnej kompozycji, oko odbiorcy może skupić się na formie, wzornictwie i konstrukcji każdej fasady. Możemy łatwo je ze sobą porównywać i dostrzegać różnice. Zdjęcia prezentowane są w czerni i bieli, co pozwala jeszcze bardziej skoncentrować uwagę na architektonicznych detalach.

Geometry Club skupia ponad 150 fotografów z 30 krajów. Każdy, kto zastosuje w swoich zdjęciach obowiązujące zasady kompozycji, może przystąpić do klubu. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz zgłosić się przez oficjalną stronę lub za pomocą aplikacji.

Niezależnie od tego, czy taka forma cię przekonuje, może to być świetne ćwiczenie fotograficzne. Może pozwoli na wyjście z rutyny fotografowania architektury lub po prostu sprawi, że spojrzysz w górę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)