Jesteś kobietą zajmującą się fotografią dokumentalną? Możesz zgarnąć spory grant od Canona!

Jesteś kobietą zajmującą się fotografią dokumentalną? Możesz zgarnąć spory grant od Canona!

Jesteś kobietą zajmującą się fotografią dokumentalną? Możesz zgarnąć spory grant od Canona!
Marcin Watemborski
31.03.2021 16:04, aktualizacja: 26.07.2022 14:30

Europejski oddział firmy Canon postanowił stworzyć 2 nowe granty. Każdy z nich to 8000 euro, czyli ponad 37 000 złotych! Jeden z nich kierowany jest wyłącznie do kobiet, drugi dla wszystkich. Wystarczy złożyć aplikację i nie ma na co czekać!

Canon Europe rozpoczął nabór do tegorocznych grantów fotograficznych. Zamiast jednego, proponuje dwa – każdy po 8000 euro. Pierwszy z nich jest kierowany do kobiet zajmujących się fotografią dokumentalną i reportażową, drugi natomiast od wszystkich filmowców, którzy również umiłowali sobie dokument.

Warunkiem koniecznym aplikacji jest bycie profesjonalnym fotografem i możliwość potwierdzenia tego. Oprócz tego, należy przedstawić konkretny plan projektu i działań, by zyskać możliwość ubiegania się o finansowanie przedsięwzięcia. Tematyka, która interesuje sponsora to materiały społeczne, ekonomiczne, kulturowe i polityczne ujęte w sposób dziennikarski. Nie ma ani słowa na temat projektów artystycznych.

Oprócz otrzymania pieniędzy, dwoje szczęśliwców będzie wspierana przez Canona podczas realizacji swoich materiałów. Zostanie im wypożyczony jeden aparat oraz 2 obiektywy, których łączna wartość nie może przekraczać 15 000 euro.

Rozwiązanie konkursu na granty odbędzie się podczas festiwalu Visa pour l’Image we wrześniu 2022 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Canona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)