"Jeżeli zależy ci na wspaniałych zdjęciach, to masz iPhona” - powiedział były wiceprezes Google

"Jeżeli zależy ci na wspaniałych zdjęciach, to masz iPhona” - powiedział były wiceprezes Google
Marcin Falana

02.08.2017 06:06, aktual.: 26.07.2022 18:24

Vic Gundotra, były wiceprezes Google, który zna się na technologiach mobilnych, wychwala aparat iPhone'a 7 Plus, zapowiada koniec lustrzanek i pokazuje przewagę iOS nad Androidem.

Na swoim profilu na Facebooku Vic Gundotra opublikował zdjęcie swoich dzieci z bardzo interesującym komentarzem:

Koniec lustrzanek dla większości ludzi już nastąpił. Zostawiłem profesjonalny aparat w domu i zrobiłem te zdjęcia podczas kolacji moim iPhonem 7, korzystając z trybu portretowego. Trudno nie nazwać tych zdjęć (wykonanych w restauracji, telefonem bez lampy błyskowej) oszałamiającymi. Dobra robota Apple.

Oczywiście zachwyt nad aparatem w iPhonie 7 Plus nie jest czymś nadzwyczajnym, jednak gdy wypowiada takie słowa osoba, która była bardzo wysoko postawiona w Google i współpracowała przy tworzeniu Google Pixel, to ma większe znaczenie. Co więcej - Gundotra rozwija ten temat, odpowiadając na post swojego znajomego, który chwali osiągi fotograficzne Samsunga Galaxy S8:

Problem polega na tym, że to Android. Android jest w większości systemem operacyjnym open sorce, więc musi być neutralny dla wszystkich. To brzmi dobrze dopóki nie zagłębimy się w szczegóły. Zastanawialiście się dlaczego smartfony Samsunga mają tyle oszałamiających i dezorientujących opcji zdjęć? Powinienem użyć aplikacji Samsung Camera czy Android Camera? Samsung Gallery czy Google Photos?Dzieje się tak ponieważ, gdy Samsung wprowadza innowacje sprzętowe, jak lepszy aparat, to musi przekonać Google, żeby wprowadziło tę innowację do innych aplikacji za pośrednictwem odpowiedniego interfejsu API. To może trwać latami. (…)Apple nie ma takich ograniczeń. Wprowadza innowacyjne rozwiązania w sprzęcie i po prostu aktualizuje oprogramowanie do swoich ostatnich nowinek (jak tryb portretowy) i dostarcza to do klienta.Podsumowując - jeżeli zależy ci na wspaniałych zdjęciach, to masz iPhone'a. Jeżeli nie masz nic przeciwko, żeby być kilka lat do tyłu, kupujesz Androida.

Wydaje się to szczera wypowiedź człowieka, który jest zorientowany w tematyce fotografii mobilnej. Gundotra pokazuje zalety i wady systemów operacyjnych typu open source jak Android i iOS, który jest w pełni kontrolowany przez Apple. Dziwi jednak szczerość, z jaką były wiceprezes Google przyznaje, że smartfony konkurencji mają lepsze rozwiązania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)