Johnny Depp zagra amerykańskiego fotografa wojennego w filmie "Minamata"

Johnny Depp zagra amerykańskiego fotografa wojennego w filmie "Minamata"

Johnny Depp zagra amerykańskiego fotografa wojennego w filmie "Minamata"
Źródło zdjęć: © [Instagram](https://www.instagram.com/johnnydeppofficial/)
Monika Homan
26.10.2018 06:47, aktualizacja: 26.07.2022 16:06

Reżyser Andrew Levitas i aktor Johnny Depp rozpoczęli współpracę przy filmie opartym na historii amerykańskiego fotografa wojennego Williama Eugene Smitha. Film poruszy ważny temat skażenia środowiska.

William Eugene Smith to amerykański fotograf, znany ze zdjęć z pierwszej lini frontu podczas II wojny światowej. Towarzyszył on US Marines podczas walk fotografując obie strony konfliktu. Podczas bitwy o Okinawę w 1945 roku został zraniony pociskiem moździerzowym. Szybko wrócił do fotografii.

Po wojnie Smith mieszkał wraz ze swoja żoną japońskiego pochodzenia w małej rybackiej wiosce Minamata. Tam stworzył długoterminowy dokument "Choroba Minamata", w którym opowiadał o ludziach dotkniętych skutkami zatrucia rtęcią, spowodowanymi przez pobliską fabrykę Chisso. W 1972 roku został zaatakowany przez pracowników fabryki, którzy poważnie uszkodzili my wzrok, chcąc zatrzymać dalszą publikację projektu. Niedługo po tym zdjęcia obiegły cały świat.

Historię Smitha opowie reżyser Andrew Levitas w filmie "Minamata". „ Główną rolę zagra Johnny Depp. Film będzie oparty na książce napisanej przez fotografa i jego żonę.

  • Praca z Johnnym w celu udzielenia głosu tym, którzy po cichu cierpią jest obowiązkiem, który traktujemy poważnie - mówi Levitas - Podobnie jak Eugene Smith w 1971 roku, mamy misję przekazania tej niesamowitej historii światu.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)