Jollylook to ekologiczny kartonowy aparat natychmiastowy w stylistyce retro

Jollylook to ekologiczny kartonowy aparat natychmiastowy w stylistyce retro

Jollylook to ekologiczny kartonowy aparat natychmiastowy w stylistyce retro
Marcin Watemborski
01.02.2017 11:30, aktualizacja: 26.07.2022 18:39

Jeśli jesteście miłośnikami stylistyki retro oraz fotografii natychmiastowej, to rozwiązanie, które oferuje Jollylook na pewno przypadnie Wam do gustu. Aparat pracuje na ładunki Fujifilm instax mini, a wykonany jest z kartonu i papieru z recyklingu.

Jollylook to nowy startup, który pojawił się na Kickstarterze. Jest to aparat natychmiastowy, wykorzystujący „mniej materiałów, niż te użyte przy robieniu opakowania do normalnego aparatu”. Jak głosi opis urządzenia: „Jollylook jest niebezpieczny dla środowiska jak skórka od banana”. Po przeczytaniu tych słów – zrobiło mi się cieplej na sercu. To miło, że ktoś w końcu połączył aparat fotograficzny z myślą ekologiczną.

Obraz

Pomysł na stworzenie aparatu przyszedł do głowy Olega Khalipa, kiedy przedstawiał budowę tradycyjnego aparatu swojemu synowi. Twórca urządzenia studiował głęboko wzornictwo dawnych aparatów i dzięki temu opracował nowy projekt migawki, który będzie odpowiedni dla kartonowego aparatu. Jeśli już o pudełku mowa – jest niewiele większe od pudełka od iPhone.

Obraz

Korpus aparatu jest składany – działa na zasadzie aparatu miechowego. Przysłona i migawka są wykonane z cienkiego papieru i laminowanego kartonu. Naświetlanie, wywoływanie i wyciąganie zdjęć natychmiastowych odbywa się za pomocą mechanizmu rotacyjnego.

Obraz

Na przodzie aparatu znajduje się soczewka, która tworzy obiektyw z ogniskową 110 mm. Może ona zostać usunięta, jeśli mielibyście ochotę fotografować na zasadzie aparatu otworkowego. Cała przednia ścianka może zostać podniesiona i odwrócona o 180 stopni.

Obraz

Przysłona obiektywu oferuje 7 wartości: f/8, f/11, f/16, f/22, f/32 oraz f/64. Czas otwarcia migawki wynosi 1/250 s, 1/160 s lub może być ustawiony manualnie. Jak widzicie – daje to więcej ustawień niż typowy aparat do lomografii.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Zespół stojący za projektem Jollylook, zbiera fundusze na ruszenie z produkcją na platformie crowdfoundingowej Kickstarter. Do realizacji celu potrzebują oni aż 15 tysięcy dolarów. Darczyńcy, którzy przekażą co najmniej 29 dolarów, otrzymają aparat Jollylook wraz z wkładem Fujifilm instax mini mniej więcej w połowie 2017 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)