Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów

Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów
Źródło zdjęć: © © Josh Rossi / [joshrossi.com](http://joshrossi.com/)
Marcin Watemborski

29.08.2017 10:17, aktual.: 29.08.2017 21:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzieci kochają bajki i superbohaterów. Fotograf Josh Rossi postanowił zrobić sesje zdjęciowe dzieciom, które są bardzo chore lub niepełnosprawne. Dzięki temu na ich buziach znowu zagościł uśmiech, a w ich sercach pojawiła się nadzieja na lepsze jutro.

Pamiętam, że jako mały chłopiec marzyłem o tym, by mieć super moce i przemierzać miasto i walczyć ze złem. To chyba marzenie każdego dziecka. Fotograf Josh Rossi doskonale o tym wie i postanowił dać tę radość bardzo wyjątkowym dzieciom. Każde z nich zmaga się z trudami życia w inny sposób.

Wraz ze swoją żoną Roxaną oraz projektantką Julie Whiteley postanowili zrobić cykl zdjęć, w którym przedstawiają chore i niepełnosprawne dzieci jako superbohaterów, znanych nam wszystkim. Zobaczymy tu przedstawicieli Ligi Sprawiedliwości, w tym: Supermana, Batmana, Flasha i innych.

Justice League Kids

Josh ma już doświadczenie z małymi superbohaterami. W minione Halloween postanowił zmienić swoją 3-letnią córeczkę w Wonder Woman. Tym razem postanowił dodać otuchy innym dzieciom, które naprawdę tego potrzebują.

Cały pomysł opiera się na tym, by zebrać wszystkie słabości jak rak, czy inne choroby i zamienić je w siłę. Dla każdego z dzieci również wydrukowaliśmy plakat. Zobaczenie ekscytacji na ich twarzach było niesamowitym przeżyciem!

Przez wiele tygodni żona Josha szukała szóstki dzieci do projektu. Każde z wybranych dzieci ma swoją własną trudną historię. Dla każdego z bohaterów został nagrany film, dzięki któremu poznacie jego historię.

Kayden

Obraz
© © Josh Rossi / [joshrossi.com](http://joshrossi.com/)

Kayden ma 5 lat. Ze względu na wrodzoną chorobę musiał przejść amputację. Superbohaterem wybranym dla niego został Cyborg. Ten superbohater był podtrzymywany przy życiu przez swojego ojca, do czasu aż dostał nowe ciało, które zastąpiło jego własne.

Kayden Big Surprise

Obraz
© © Josh Rossi / [joshrossi.com](http://joshrossi.com/)

Sofie została zdiagnozowana z rzadką odmianą raka. Ma dopiero 3 latka. Jej marzeniem jest mieć długie włosy, ale niestety wskutek leczenia wszystkie straciła. Mimo skończenia radioterapii kilka dni przed sesją – dziewczynka miała mnóstwo siły. Stała się tym samym idealną Wonder Woman.

Sofie Surprise

Obraz
© © Josh Rossi / [joshrossi.com](http://joshrossi.com/)

Teagen urodził się jedynie z połową serca. Przeszedł kilka operacji, w tym trzy na otwartym sercu. Przez dzień i noc musi nosić maskę tlenową. W oczach fotografa to prawdziwy człowiek ze stali.

Teagan Surprise

Obraz
© © Josh Rossi / [joshrossi.com](http://joshrossi.com/)

Mataese Manuma jest kolejnym członkiem dziecięcej Ligi Sprawiedliwości. Ten 2-letni bohater choruje na rzadką odmianę białaczki. W dzień sesji obudził się z gorączką po przyjęciu kolejnej dawki chemii. W pozowaniu pomagał mu jego brat, ponieważ Mataese był bardzo słaby. Ten chłopczyk stał się idealnym Aquamanem.

Mataese Surprise

Zaiden

Obraz
© © Josh Rossi / [joshrossi.com](http://joshrossi.com/)

Zaiden, jako że zmaga się z ADHD, został Flashem. Chłopiec ma niewyczerpane pokłady energii i wszystko, co chce robić, to ciągle biegać. Niestety to schorzenie ma ogromny wpływ na życie szkolne i osobiste 7-letniego chłopca. Bieganie jest zarazem jego siłą i słabością.

Zaiden Surprise

Obraz
© © Josh Rossi / [joshrossi.com](http://joshrossi.com/)

Ten 5-latek został zdiagnozowany z rzadkim rakiem układu nerwowego. Jego mama mówi, że chłopiec nigdy nie narzeka – zupełnie na nic. Każdy mały chłopiec marzył kiedyś, by być jak Batman i Bruce Wayne. Ta rola bardzo przypadła do gustu Simonowi.

Simon Surprise

Wszyscy bohaterowie razem tworzą Ligę Sprawiedliwości. Dzięki Joshowi i jego ekipie dzieci na pewno poczuły się trochę lepiej, tej przygody na pewno szybko nie zapomną. Fotograf ma nadzieję, że te zdjęcia uświadomią innym dzieciom z podobnymi schorzeniami, że również każde z nich jest superbohaterem.

Obraz
© © Josh Rossi / [joshrossi.com](http://joshrossi.com/)

[b]Zdjęcia i retusz:[/b] Josh Rossi[b]Projekt kostiumów:[/b] Julie Whiteley[b]Kostium Wonder Woman:[/b] Mcgrew Studios[b]Model 3D Cyborga:[/b] Mike Campau[b]Producent:[/b] Roxana Rossi[b]Asysta przy sesji[/b] Aquamana: Richard Meade[b]Wydruki:[/b] Nicols Photo Lab

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie Josha Rossi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)