International Wedding Photographer of the Year 2019 - najlepsze zdjęcia

International Wedding Photographer of the Year 2019 - najlepsze zdjęcia

International Wedding Photographer of the Year 2019 - najlepsze zdjęcia
Źródło zdjęć: © © Jason Tey / II miejsce / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)
Monika Homan
14.01.2019 12:21, aktualizacja: 15.01.2019 15:36

International Wedding Photographer of the Year 2018 to druga edycja międzynarodowego konkursu na najlepszą fotografię ślubną. Fotografowie z całego świata rywalizowali w 11 kategoriach o nagrody o łącznej wartości 30 tysięcy dolarów.

Za nami druga edycja międzynarodowego konkursu International Wedding Photographer of the Year. Fotografowie ślubni mierzą się w 11 kategoriach i nadsyłają zdjęcia z całego świata, które oceniane są przez sześciu niezależnych sędziów, wśród których znajdziecie Polkę - Joannę Kitchener, która wraz z mężem Dylanem otrzymała tytuł najlepszego w Europie fotografa ślubnego 2017 roku.

Na nagrodę główną składają się podarunki ufundowane przez sponsorów, a wśród nich jest Nikon D850, 300 dolarów w gotówce, szelki dla fotografa Hold Fast Money Maker, czy plecak fotograficzny Think Tank.

Obraz
© © Dan O’Day / I miejsce / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)

Zwycięzcą konkursu International Wedding Photographer of the Year 2018 został Dan O’Day z Australii. Zwycięski portret pary młodej wykonał na ostatnim przystanku podczas sesji w dniu ślubu. Młodzi mieli już wracać do sali weselnej, ale Dan zauważył, że na resztkę dymu z bomb dymnych, których używali, padło światło zachodzącego słońca. Było ono częściowo zasłonięte przez budynek, w którym goście czekali na parę młodą. Dan nie zmarnował tej okazji i tak powstało zdjęcie, które zapewniło mu zwycięstwo w kategorii "Portret pary", a także triumf w całym konkursie.

Na drugim miejscu znalazło się zdjęcie Jasona Teya z Australii, który został poproszony przez parę o nocne zdjęcia zaręczynowe. Denny i Vivi na co dzień mieszkają w Hongkongu, gdzie widok gwiazd jest ograniczony przez światła wielkiego miasta. Pojechali wraz z Jasonem na wydmy Lancelin, żeby zrobić zdjęcie, na którym widać drogę mleczną. Światło położonego niedaleko miasteczka stworzyło łunę, którą fotograf wykorzystał do wyłonienia sylwetek zakochanych z ciemności. Zdjęcie to zwyciężyło w kategorii "Zdjęcia zaręczynowe"

Obraz
© © Linda Lauva / I miejsce w kategorii "Album" / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)

W kategorii na najlepszy album ślubny zwyciężyła Linda Lauva z Łotwy. Zaprezentowała ona album ze ślubu Anny i Matissa wyprawionego w ich małym domku, który wybudowali sami, głęboko we wsi.

Obraz
© © Chris Glenn / I miejsce w kategorii "Zdjęcia czarnobiałe" / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)

Najlepszym zdjęciem czarno-białym została praca Chrisa Glenna ze Stanów Zjednoczonych. W kategorii „Przyjęcie weselne” zwyciężyła Célestine Aerden z Kanady, która sfotografowała drużbów w polu kukurydzy. Najlepszym zdjęciem z parkietu okazała się być fotografia Divyama Mehrotry z Indii. W kategorii „Epicka lokalizacja” zwyciężył Felix Barra. W kategorii "Z góry" wygrało zdjęcie Tary Lilly z Kanady.

Obraz
© © Célestine Aerden / I miejsce w kategorii "Album" / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)

Zwycięzca w kategorii "Pojedyncze ujęcie" został James Simmons z Australii, natomiast najlepszy "Portret solo" wykonała Aditya Mahatva Yodha z Indonezji. Ostatnią kategorią były zdjęcia analogowe. Zwyciężył w niej Alain Schroeder z Belgii.

Obraz
© © Divyam Mehrotra / I miejsce w kategorii "Parkiet" / [International Wedding Photographer of the Year](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)

Więcej wyróżnionych zdjęć możecie zobaczyć na stronie internetowej konkursu.

Obraz
© © Felix Barra / I miejsce w kategorii "Epicka lokalizacja" / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)
Obraz
© © Tara Lilly / I miejsce w kategorii "Z góry" / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)
Obraz
© © James Simmons / I miejsce w kategorii "Pojedyncze ujęcie" / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)
Obraz
© © Aditya Mahatva Yodha / I miejsce w kategorii "Portret solo" / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)
Obraz
© © Alain Schroeder/ I miejsce w kategorii "Fotografia analogowa" / [International Wedding Photographer of the Year 2018](https://iwpoty.com/2018winnersgallery/)
Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)