Już niedługo zobaczymy "początki" Tomasza Wysockiego w Leica Gallery

Już niedługo zobaczymy "początki" Tomasza Wysockiego w Leica Gallery
Źródło zdjęć: © © Tomasz Wysocki / [Tomasz Wysocki Photography](https://www.facebook.com/TomaszWysockiPhotography/)
Marcin Watemborski

20.11.2015 10:36, aktual.: 26.07.2022 19:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku grudnia w Leica Gallery Warszawa odbędzie się otwarcie wystawy Tomasza Wysockiego. Będzie to pierwsza tak obszerna prezentacja twórczości młodego artysty w historii galerii.

Tomasz Wysocki, student PWSFTViT, dostał propozycję od Leica Gallery Warsaw na pokazanie polskiej publiczności swoich prac. Wcześniej jego zdjęcia były wystawiane m.in. w Mediolanie oraz Kopenhadze. Wystawa będzie pierwszą próbą przedstawienia początków twórczości debiutującego fotografa.

Podczas wystawy zostanie zaprezentowane prawie 30 fotografii z trzech projektów fotografa, tworzonych w latach 2013-2015. Oprócz tego odbędzie się premiera pierwszego albumu Wysockiego wydanego przez Leica Gallery Warszawa.

Obraz
© © Tomasz Wysocki / [Tomasz Wysocki Photography](https://www.facebook.com/TomaszWysockiPhotography/)

Return to Eden to pierwszy projekt, który zagości na ścianach galerii – pierwszy autorski cykl Wysockiego opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości – o relacji prawdziwego wnętrza człowieka oraz maski, którą przybiera na co dzień.

Druga seria – In-visibilis – to projekt zainspirowany kolekcją mody zaprojektowaną dla osób niewidomych. Historia przedstawia świat tych osób urządzony i zaprojektowany przez osoby widzące.

Minimalistyczny wyraz obu projektów jest zdominowany przez panującą biel i czytelne kontury postaci. W przejrzystej formie ukryty jest jednak sens, który jest dostępny dla każdego odbiorcy w indywidualny sposób.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Ostatni, trzeci, cykl o nazwie Exodus 2064 jest wizją przyszłości Wysockiego. Ze względu na eksperymentowanie autora z hipnozą jest to najbardziej widowiskowy projekt. Każda scenografia została dopasowana pod konkretny kadr, zgodnie z wizją artysty.

Pod kątem manipulacji obrazem, czy postprodukcji – zdjęcia zostały poddane tylko podstawowym wyrównaniom. W tym projekcie Wysocki gra głównie na formie bawiąc się kolorem, fakturą, kształtem oraz podstawowymi technikami fotograficznymi jak głębia ostrości, czy miękkie światło.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także