Już nigdy nie zgubisz dekla. Wyjątkowy patent Canona

Już nigdy nie zgubisz dekla. Wyjątkowy patent Canona23.07.2019 11:40
Już nigdy nie zgubisz dekla. Wyjątkowy patent Canona

Nie znam żadnego fotografa, który nigdy nie zgubił dekielka od obiektywu. Sam gubię je co chwilę i nie ma na to mocnych. Są rozwiązania, jak dekielek na sznurku, ale przecież mało kto ich używa. Canon postanowił pójść o krok dalej. Zobaczcie propozycję japońskiego producenta.

Jeśli nie zgubiłeś nigdy dekla do obiektywu, to wszystko przed tobą. Kiedyś – prędzej czy później – na pewno gdzieś się zapodzieje. Taka jest fotograficzna kolej rzeczy. Nie jestem w stanie nawet zliczyć ile dekli mi przepadło. Dobrze, że Canon pomyślał o innym rozwiązaniu niż linki i sznurki.

Najnowszy patent Canona łączy w sobie dwie ciekawe opcje. Pierwsza to brak możliwości zgubienia dekla, a druga to zrobienie z niego rozkładanej osłony przeciwsłonecznej. Wygląda na to, że osłono-dekiel będzie przyczepiony do obiektywu – nie wiemy, czy na stałe, czy podobnie jak obecne osłony (być może na zatrzaski). Dekiel będzie podzielony na 4 części, zamocowane na zawiasach.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Wygląda to na naprawdę ciekawe rozwiązanie i szczerze nie wiem, dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej – to przecież takie proste! Bardzo ciekawi mnie sposób uszczelnienia osłony. Mam nadzieję również, że znajdzie się tam przycisk do szybkiego otwierania, by nie musieć rozchylać każdego z listków osobno.

Pozostaje jeszcze kwestia mocowania filtrów na przednim elemencie. Nie wiem, jak Canon rozwiąże tę sprawę – być może osłona faktycznie będzie na podobnych mocowaniach, jak teraz, a na przodzie obiektywu będzie gwint na filtry. Miejmy nadzieję, że ten patent wejdzie w życie – na pewno wielu użytkowników (w tym ja) bardzo by się ucieszyło. Może popchnie to tez innych producentów sprzętu do opracowania podobnych rozwiązań.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)