Już wkrótce: Trochę Inny Festiwal Fotografii we Wrocławiu

Już wkrótce: Trochę Inny Festiwal Fotografii we Wrocławiu

Już wkrótce: Trochę Inny Festiwal Fotografii we Wrocławiu
Olga Drenda
10.10.2012 06:10, aktualizacja: 26.07.2022 20:25

Pod inżyniersko brzmiącym hasłem „Proces w konstrukcji” rusza wrocławski festiwal fotografii TIFF. Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się od 8 do 30 listopada, przygotowano również transmisję internetową.

[solr id="fotoblogia-pl-60503" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/2048,najwieksza-wystawa-fotograficzna-w-historii" _mphoto="800x600-jessica-gow-6050-5a3590c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2223[/block]

Trochę Inny Festiwal Fotografii powstał w ubiegłym roku w odpowiedzi na niewystarczającą obecność fotografii w artystycznym życiu Wrocławia. Organizatorzy nawiązują do bogatej tradycji fotograficznej miasta i dzięki wydarzeniom festiwalowym chcą przywrócić do życia jej nowatorski, dynamiczny i inspirujący charakter.

Obraz

Każda z edycji TIFF ma inny temat przewodni. W roku 2012 jest nim „Proces w konstrukcji”; tytuł nawiązuje do słynnego festiwalu „Konstrukcja w procesie”, zapoczątkowanego w Łodzi w roku 1981. Program główny, w którym wezmą udział zaproszeni artyści: Dita Pepe (Czechy), Sascha Weidner (Niemcy) oraz Grzegorz Przyborek (Polska), będzie poświęcony procesowi tworzenia wystawy, która zostanie skonstruowana od podstaw przy zaangażowaniu widzów. Już od 26 października będzie można śledzić przygotowania do programu, transmitowane w Internecie na stronie www.tiff.wroc.pl, a 8 listopada nastąpi otwarcie wystawy.

[solr id="fotoblogia-pl-60212" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/2067,fotoblogia-patronuje-ii-opolski-festiwal-fotografii" _mphoto="silvia-bart-pogoda-as-if-7bdd16f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2224[/block]

Spora część programu będzie poświęcona wydawnictwom fotograficznym. Ponad 80 tytułów zostanie pokazanych na wystawie, którą przygotują Marc FeustelzEyecurious, Hester Keijser z Mrs. DeaneiThe Independent Photobook oraz Andrew Phelps z Buffet. Osobny program przewidziano dla autorów polskich – poprowadzi go Krzysztof Kowalski. Pojawią się również wystawy absolwentów szkół fotografii, debiutantów oraz intrygujący projekt Basen, w ramach którego dziewięcioro artystów przygotuje prace w dawnych basenach na piwo, znajdujących się we wnętrzach Browaru Mieszczańskiego.

Wystawy będą otwarte do 30 listopada. Karnety są już dostępne, a szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie festiwalu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)