Już za dwa dni premiera zupełnie nowego aparatu firmy Hasselblad, który odmieni rynek?

Już za dwa dni premiera zupełnie nowego aparatu firmy Hasselblad, który odmieni rynek?

Już za dwa dni premiera zupełnie nowego aparatu firmy Hasselblad, który odmieni rynek?
Marcin Falana
20.06.2016 12:13, aktualizacja: 20.06.2016 17:35

Hasselblad już wkrótce pokaże swój nowy aparat, który ma być przełomowym produktem, a nie bezlusterkowcem Sony w trochę innej obudowie. Szczegóły póki co są niejasne, jednak zwiastuny pozwalają przypuszczać, że będzie to bezlusterkowiec premium dedykowany dla pasjonatów i profesjonalistów.

Aparat będzie pierwszym produktem, który rozszerza linię produktów Hasselblada po zrezygnowaniu ze sprzedaży pod swoim logo aparatów Sony. Już wcześniej w tym roku CEO Hasselblada Perry Oosting informował, że firmie udało się sprzedać ostatnie aparaty Lunar i są gotowi na nowe rozdanie.

Hasselblad X1D Livestream Event in Gothenburg, Sweden

Premiera będzie transmitowana na kanale YouTube i rozpocznie się 22 czerwca o 14. Od momentu potwierdzenia przez firmę premiery nowego aparatu, rozpoczęły się spekulacje, co to będzie? Według Photo Rumors i Mirrorless Rumors aparat będzie bezlusterkowcem z wbudowanym wizjerem i 50-megapiskelową matrycą, w rozmiarze większym, niż pełna klatka.

Natomiast najnowsze informacje z Photorumors mogą sugerować, że Hasselblad pokaże średni format z 50-megapikselową matrycą CFV-50C, którą znamy z przystawek. Co więcej, aparat ma być kompatybilny z istniejącymi obiektywami średnioformatowymi Hasselblada. Na konkrety musimy jednak jeszcze chwilę poczekać.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)