Kadry, które ogrzeją najzimniejsze serce. Oto najlepsze zdjęcia psów 2021 roku

Kadry, które ogrzeją najzimniejsze serce. Oto najlepsze zdjęcia psów 2021 roku

Kadry, które ogrzeją najzimniejsze serce. Oto najlepsze zdjęcia psów 2021 roku
Źródło zdjęć: © © Chiara Hofmayer / I miejsce w kat. Action
Marcin Watemborski
06.12.2021 10:57, aktualizacja: 06.12.2021 14:58

Konkurs fotograficzny Dog Photography Awards 2021 jest poświęcony w całości zdjęciom psów. Zobaczymy tu ukochane czworonogi występujące w różnych rolach, różnych sytuacjach. Te zdjęcia po prostu rozczulają.

Dog Photography Awards to współzawodnictwo koncentrujące się na psach. Fotografowie z całego świata zmagali się w 3 kategoriach: fotografia krajobrazowa, akcja oraz fotografia studyjna. Wszystkie nagrodzone kadry prezentują nie tylko wysoki poziom techniczny, ale również ukazują najlepszych przyjaciół ludzi w ciekawy sposób.

W kategorii studyjnej najlepszą pracę zgłosiła Franca Lombardo z Szwajcarii, której praca rozczuliła serce jurorów. Bohaterem zdjęcia jest przeuroczy szczeniak mopsa o imieniu Kairo, siedzący na zabytkowej wadze. Drugie miejsce zajął Patrick Reymer i jego dostojny portret bigla siedzącego na skórzanym fotelu, a trzecie zaś Marcus Almeida z Brazylii i jego przepiękny portret charta afgańskiego.

Obraz
© © Franca Lombardo / I miejsce w kat. Studio

Wszystkie trzy zdjęcia koncertujące się na psach w akcji ukazują je podczas podłużnych skoków. Pierwsze miejsce zajęła Chiara Hofmayer z Niemiec za ukazanie swojego border collie podczas treningu, drugie Michelle Dawkins z USA za kadr psa gnającego za frisbee, a trzecie Jess Bell za piękne uchwycenie momentu psa próbującego złapać rybę.

Trzecia kategoria, czyli fotografia krajobrazowa, została zdominowana przez zdjęcia bardziej nostalgiczne. Wygrała ją Janine Ulbrich z Niemiec za tajemniczy kadr znad jeziora. Poniżej uplasowała się jej rodaczka Heike Willers za zdjęcie zamyślonego psa, obserwującego odlatującą mewę. Na trzecim miejscu znalazła się Izabela Łysoń z Polski, która pokazała przepiękny kadr z jednej z wędrówek, które odbyła ze swoim psiakiem po przepięknej Norwegii.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Obraz
© © Patrick Reymer / II miejsce w kat. Studio
Obraz
© © Marcus Almeida / III miejsce w kat. Studio
Obraz
© © Michelle Dawkins / II miejsce w kat. Action
Obraz
© © Jess Bell / III miejsce w kat. Action
Obraz
© © Janine Ulbrich / I miejsce w kat. Portrait and Landscape
Obraz
© © Heike Willers / II miejsce w kat. Portrait and Landscape
Obraz
© © Izabela Łysoń / III miejsce w kat. Portrait and Landscape
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)