Kalendarz Pirelli 2016 jakiego nikt się nie spodziewał

Kalendarz Pirelli 2016 jakiego nikt się nie spodziewał

Kalendarz Pirelli 2016 jakiego nikt się nie spodziewał
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski
01.12.2015 12:28, aktualizacja: 01.12.2015 13:28

Kalendarze promujące Pirelli są znane ze nagich portretów pięknych kobiet. Co roku zwolennicy marki czekają na wydanie nowej wersji. Tegoroczna, 43. edycja różni się od poprzednich. Zobaczcie sami co wyjątkowego kryje kalendarz na 2016 rok.

Za realizację tegorocznej edycji odpowiada fotografka portretowa i mody – Annie Leibovitz. Koncepcja kalendarza bazuje na ukazaniu 13 wpływowych kobiet, które działają w różnych branżach. Różnicą jest jednak to, że w przypadku edycji przeznaczonej na 2016 rok, panie mają na sobie więcej niż w poprzednich latach.

Obraz
© © Annie Leibovitz

W kalendarzu zobaczymy takie panie jak: Yao Chen, Natalia Vodianova, Kathleen Kennedy, Agnes Gund z wnuczką – Sadie Rain Hope-Gund, Serena Williams, Mellody Hobson, Fran Leibovitz, Ava DuVernay, Tavi Favinson, Shirin Neshat, Yoko Ono, Patti Smith oraz Amy Shumer.

Annie Leibovitz:

Potrzebowaliśmy więcej niż 12 miesiecy. Prac nie było końca - mogliśmy fotografować w kółko!

Pirelli znane jest z prezentowania piekielnie seksownych kalendarzy ze znanymi modelkami oraz fotografami mody, którzy ujmują je w jak najbardziej kobiecy sposób. Annie Leibovitz postanowiła złamać tę konwencję.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

„Przedstawiciele przyszli do mnie sugerując, że powinniśmy zrobić coś innego, ale kiedy zaczęłam fotografować - nawet nie otworzyłam im drzwi" - wyznaje Annie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)