Kalendarz Pirelli 2023. Zdjęcia realizowała Emma Summerton

Kalendarz Pirelli 2023. Zdjęcia realizowała Emma Summerton

Emily Ratajkowski jako "Pisarz" w kalendarzu Pirelli 2023.
Emily Ratajkowski jako "Pisarz" w kalendarzu Pirelli 2023.
Źródło zdjęć: © Instagram | Emma Summerton
Marcin Watemborski
09.12.2022 13:29

Kalendarz Pirelli to publikacja, na którą czekamy z niecierpliwości każdego roku. Przyszłoroczna edycja została zatytułowana w tłumaczeniu "Listy miłosne do muz", a autorką zdjęć jest australijska fotografka mody Emma Summerton. Kadry znacznie odbiegają od wcześniejszej estetyki.

Poprzednie edycje kalendarza Pirelli realizowali tak znany artyści, jak Peter Lindbergh, Annie Leibovitz czy Bryan Adams. Tym razem za zdjęcia odpowiada australijska fotografka Emma Summerton, która znana jest ze swoich ekstrawaganckich prac. Kalendarz jest mroczny i wręcz kipi seksualnością.

Tematyką kalendarza na 2023 rok są jak zwykle kobiety, ale w innym wydaniu. Chodzi o "Listy miłosne do muz" i znaczenie samego słowa "muza", które na przestrzeni lat zmieniało swoje znaczenie. Za tym określeniem stoją kobiety, które inspirują artystów, często będące ich kochankami, lecz częściej powierniczkami najskrytszych sekretów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najnowsza produkcja spod szyldu Pirelli nie przedstawia aktorek, aktywistek, ani artystek. Tym razem mamy do czynienia ze znanymi modelkami pokroju Ashley Graham, Emily Ratajkowski, Belli Hadid czy Cary Delevingne. Gotowe zdjęcia z sesji już teraz można zobaczyć w muzeum Pirelli w Mediolanie.

"Listy miłosne do muz" to osobista opowieść Emmy Summerton o sile, pięknie, talencie i kobiecości. Każda z przedstawionych modelek to odniesienie do twórczości artystki i hołd dla bohaterek, które inspirowały ją przez całe życie. Tym samym Summerton chciała przywrócić pierwotne znaczenie słowa "muza" jako kogoś, kto napawa artystę natchnieniem.

Kalendarz Pirelli został wyprodukowany w 20 tys. kopii. Niestety nie można go kupić. Na ten prezent trzeba sobie zasłużyć. Firma co roku wysyła egzemplarze do najbardziej wpływowych klientów i współpracowników w formie podziękowania.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)