Kalendarze z paniami w walce o wyższe dobro

Kalendarze z paniami w walce o wyższe dobro

Kalendarze z paniami w walce o wyższe dobro
Kepifil
20.07.2008 14:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:09

Zdobią szafki warsztatów samochodowych, zaplecza klubów nocnych, a nawet ściany komisariatów. Kalendarze z nagimi lub po prostu zdrowymi paniami, stały się już dawno popularnym elementem dekoracyjnym wielu miejsc - zarówno tych prywatnych jak i publicznych.

Założona przez Kalifornijskich surferów fundacja Surfrider jako jeden ze swoich celów obrała ochronę natury. Walczyć można oczywiście na różne sposoby, ale niejednokrotnie udowodniono, że efektywnym sposobem jest zwrócenie oczu opinii publicznej na konkretny problem. Problemem w tym wypadku jest zanieczyszczenie plaż i wód oceanów, a oczom ukazano kalendarz ze skąpo przyodzianymi modelkami.

Zdjęcia są wykonane na wysokim poziomie, ale to oczywiście nie wystarczający powód by tym przedsięwzięciem się zachwycać. Kalendarz zasługuję na uwagę co najmniej z dwóch innych powodów. Po pierwsze zdjęcia modelek wykonane zostały na wyraźnie zanieczyszczonych plażach, tworząc tym samym wyjątkowo ciekawy kontrast. Po drugie te starania zostały dostrzeżone w Cannes gdzie projekt wykonany przez agencję Young&Rubicam otrzymał brązowego lwa w kategorii ?Design?.

Obraz

Jury konkursu zapewne też oderwało wzrok od modelek i zwróciło uwagę na koncepcję prezentacji dni tygodnia, które do złudzenia przypominają układ okresowy pierwiastków. Trudno powiedzieć czy taki kalendarz zawisłby w pracowni  Mendelejewa. Warto jednak dodać, że to nie pierwszy pomysł na wykorzystanie kalendarza z kobiecością, jako oręża w ekologicznej walce. Podobną strategie obrały studentki weterynarii z Nowej Zelandii.

Autorem tekstu jest Maria Jabłońska która udostępniła go na licencji CC-BY

Źródło: 24foto.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)