Kamera prawdę ci powie. Pokaż jej produkty, a da ci przepis na pyszne jedzenie

Kamera prawdę ci powie. Pokaż jej produkty, a da ci przepis na pyszne jedzenie

Kamera prawdę ci powie. Pokaż jej produkty, a da ci przepis na pyszne jedzenie
Marcin Watemborski
18.11.2021 12:41, aktualizacja: 18.11.2021 17:35

Proszę państwa, przed Wami doskonały sposób na wykorzystanie kamerki w smartfonie w połączeniu z algorytmami sztucznej inteligencji i mediami społecznościowymi. O ile kiedyś na Instagramie robiło się zdjęcia jedzenia, tak Snap wygrał tę bitwę. Aplikacja podpowie przepisy kulinarne na bazie tego, co widzi swoim cyfrowym okiem.

Jesteśmy zachwyceni nową funkcjonalnością Snapa. To też doskonały przykład rozwoju technologii obrazowania oraz współistnienia światów prawdziwego i wirtualnego. Snap cały czas jest jednym z najpopularniejszych social mediów, choć został niejako wyparty przez Rolki na Instagramie oraz całego TikToka. Twórcy aplikacji się jednak nie poddają i walczą w nieoczywisty sposób.

W sierpniu 2021 roku, Snap ogłosił zmianę kierunku rozwoju. Wówczas w aplikacji mobilnej pojawiła się poprawiona opcja skanowania. Za jej pomocą można było rozpoznawać rośliny czy rasy psów. Ba, była również funkcja rozwiązywania zadań matematycznych, podobna do tej, która już dawno była zaimplementowana w Obiektywach Google.

Teraz czas na nowe, smaczne rozwiązanie, zaserwowane w przystępny sposób. Food Scan to funkcjonalność Snapa, która rozpoznaje jedzenie. Na podstawie przedstawionych aplikacji składników, ta odnajdzie ciekawy przepis i poda nam go na tacy. Sugestie pochodzą z serwisu Allrecipes, który zrzesza miłośników gotowania z całego świata.

Nowa opcja dostarczy użytkownikom ponad 4500 przepisów kulinarnych, bazujących na ponad 1200 wyszczególnionych składnikach. Krótko mówiąc – jeśli pokażemy aplikacji jajka, mleko i mąkę, to dostaniemy przepis na naleśniki. Albo 10 różnych. Zdecydowanie jest to przydatna opcja na urozmaicenie swojej diety.

Na razie funkcjonalność Food Scan dostępna jest tyko w USA, ale znając działania Snapa, lada moment zobaczymy ją w Europie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)