Kamery GoPro HERO 5 Black oraz HERO 5 Session niebawem pojawią się na rynku

Kamery GoPro HERO 5 Black oraz HERO 5 Session niebawem pojawią się na rynku19.09.2016 18:50
Kamery GoPro HERO 5 Black oraz HERO 5 Session niebawem pojawią się na rynku

GoPro jest światowym liderem rynku kamer sportowych. Dzisiaj zostały zapowiedziane dwa nowe produkty. Czy firma zachowa wysoką pozycję? Sprawdźcie sami.

Model GoPro HERO 5 Black jest nowym flagowym modelem producenta. Kamerka jest wodoodporna na głębokość do 10 metrów, bez obudowy. Matryca o wielkości 1 na 2.3 cala jest w stanie kręcić wideo w rozdzielczości 4K, z prędkością 30 klatek na sekundę. Zdjęcia mają rozdzielczość 12 Mpix i mogą być zapisywane jako pliki JPEG lub RAW.

417847628869687154

Opcje kamery oraz jej parametry mogą być kontrolowane za pomocą 2-calowego dotykowego ekranu lub za pomocą komend głosowych. Oczywiście jest również dedykowany przycisk do rozpoczęcia i zakończenia nagrywania. W urządzenie są wbudowane 3 mikrofony z zaawansowanym filtrem szumów, które nagrywają dźwięk stereofonicznie. Dodatkowo w kamerze poprawiono elektroniczną stabilizację obrazu oraz dodano moduł GPS. GoPro HERO 5 Black jest kompatybilna z dotychczas wypuszczonymi mocowaniami oraz będzie dostępna od 2 października w cenie 399 dolarów.

417847628869818226

Kamerka GoPro HERO 5 Session jest zamknięta w kompaktowej obudowie bez wyświetlacza. Jej parametry i opcje są zbliżone do wersji Black – wodoodporność do 10 metrów bez obudowy oraz kontrola komendami głosowymi. Urządzenie nagrywa w rozdzielczości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Różnica leży w zdjęciach – Session ma możliwość robienia ich w rozdzielczości 10 Mpix i tylko w formacie JPEG. Koszt kamerki to 299 dolarów. Będzie dostępna od 2 października.

Oba urządzenia mogą być obsługiwane za pomocą GoPro Plus. Po podłączeniu pliki są zgrywane do chmury i mogą być edytowane i udostępniane z dowolnego urządzenia. Dodatkowo po wykupieniu subskrypcji, użytkownicy zyskają dostęp do biblioteki muzyki oraz 20-procentową zniżkę na akcesoria ze sklepu GoPro wraz ze wsparciem „premium”. Usługa będzie dostępna od 2 października, a jej miesięczny koszt to 4.99 dolara po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)