Kamery GoPro HERO 5 Black oraz HERO 5 Session niebawem pojawią się na rynku

Kamery GoPro HERO 5 Black oraz HERO 5 Session niebawem pojawią się na rynku
Marcin Watemborski

19.09.2016 18:50, aktual.: 26.07.2022 18:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

GoPro jest światowym liderem rynku kamer sportowych. Dzisiaj zostały zapowiedziane dwa nowe produkty. Czy firma zachowa wysoką pozycję? Sprawdźcie sami.

Model GoPro HERO 5 Black jest nowym flagowym modelem producenta. Kamerka jest wodoodporna na głębokość do 10 metrów, bez obudowy. Matryca o wielkości 1 na 2.3 cala jest w stanie kręcić wideo w rozdzielczości 4K, z prędkością 30 klatek na sekundę. Zdjęcia mają rozdzielczość 12 Mpix i mogą być zapisywane jako pliki JPEG lub RAW.

Obraz

Opcje kamery oraz jej parametry mogą być kontrolowane za pomocą 2-calowego dotykowego ekranu lub za pomocą komend głosowych. Oczywiście jest również dedykowany przycisk do rozpoczęcia i zakończenia nagrywania. W urządzenie są wbudowane 3 mikrofony z zaawansowanym filtrem szumów, które nagrywają dźwięk stereofonicznie. Dodatkowo w kamerze poprawiono elektroniczną stabilizację obrazu oraz dodano moduł GPS. GoPro HERO 5 Black jest kompatybilna z dotychczas wypuszczonymi mocowaniami oraz będzie dostępna od 2 października w cenie 399 dolarów.

Obraz

Kamerka GoPro HERO 5 Session jest zamknięta w kompaktowej obudowie bez wyświetlacza. Jej parametry i opcje są zbliżone do wersji Black – wodoodporność do 10 metrów bez obudowy oraz kontrola komendami głosowymi. Urządzenie nagrywa w rozdzielczości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Różnica leży w zdjęciach – Session ma możliwość robienia ich w rozdzielczości 10 Mpix i tylko w formacie JPEG. Koszt kamerki to 299 dolarów. Będzie dostępna od 2 października.

Oba urządzenia mogą być obsługiwane za pomocą GoPro Plus. Po podłączeniu pliki są zgrywane do chmury i mogą być edytowane i udostępniane z dowolnego urządzenia. Dodatkowo po wykupieniu subskrypcji, użytkownicy zyskają dostęp do biblioteki muzyki oraz 20-procentową zniżkę na akcesoria ze sklepu GoPro wraz ze wsparciem „premium”. Usługa będzie dostępna od 2 października, a jej miesięczny koszt to 4.99 dolara po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)