Kamila Gruss zdobywczynią Poland National Award na SWPA 2021

Kamila Gruss zdobywczynią Poland National Award na SWPA 2021
Źródło zdjęć: © © Kamila J. Gruss / Poland National Award
Marcin Watemborski

10.02.2021 13:49, aktual.: 06.03.2024 22:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piękny, emocjonalny portret zapewnił Kamili J. Gruss zdobycie nagrody Poland National Award w konkursie fotograficznym Sony World Photography Awards 2021. Jej praca została uznana za najlepsze zgłoszenie wśród Polaków. Oto, jak komentuje nagrodę sama autorka.

Sony World Photography Awards 2021 to największy konkurs fotograficzny na świecie. W ramach tego współzawodnictwa są również inne wyróżnienia, jak National Award. Polega ono na wyłonieniu najlepszego zgłoszenia z danego kraju.

W tegorocznych zmaganiach szczególną uwagę jurorów przykuła praca Kamili J. Gruss zatytułowana "The Moon Girl" (ang. Księżycowa dziewczyna). Zdjęcie zostało zgłoszone na konkurs otwarty w kat. Kreatywność. Ma ono za zadanie zwrócić uwagę odbiorcy na ciemną stronę mediów społecznościowych, gdzie wszyscy wydają się szczęśliwi.

  • Slider item
[1/1]
Fotografia jest moja pasją, sposobem na złapanie oddechu. Jest to część mnie, w której uwielbiam się zagubić, pogrążyć, część, w której mogę tworzyć wersje rzeczywistości, które najbardziej rezonują z moją wrażliwością. Właśnie wtedy, gdy wchodzę w tę sferę, odpoczywam najmocniej. Bycie "w tej chwili"; obserwowanie przyrody i wszystkiego, co mnie otacza, wydaje się być nieskończonym źródłem inspiracji. Drobne szczegóły, na których się skupiam, w jakiś sposób stają się treścią wzrastającego i dojrzewającego we mnie obrazu.

Na cały konkurs Sony World Photography Awards 2021 zgłoszono łącznie ponad 330 000 zdjęć z 220 krajów i terytoriów. Zwycięzcy nagród National Awards zostali wyłonieni spośród autorów ponad 165 000 prac. Kamila Gruss otrzyma w nagrodę cyfrowy sprzęt fotograficzny maki Sony.

Zwycięzcy konkursu studenckiego, młodzieżowego, otwartego i profesjonalnego Sony World Photography Awards 2021 zostaną ogłoszeni 15 kwietnia 2021 roku na platformie internetowej oraz wideo World Photography Organisation.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)