Kapibary opanowały osiedle w Buenos Aires. Zdjęcia pokazują, jak im tam dobrze

Kapibary opanowały osiedle w Buenos Aires. Zdjęcia pokazują, jak im tam dobrze

Kapibary opanowały osiedle w Buenos Aires. Zdjęcia pokazują, jak im tam dobrze
Źródło zdjęć: © © Augustin Macarian / Reuters via FORUM
Marcin Watemborski
03.09.2021 11:18, aktualizacja: 26.07.2022 14:22

W Argentynie doszło do niecodziennej sytuacji. Całe stado "przerośniętych świnek morskich" pojawiło się na jednym z osiedli Buenos Aires. Mieszkańcy byli naprawdę zdziwienia, jak też rozczuleni.

Buenos Aires to nie tylko stolica Argentyny, ale również jedno z największych miast w całej Ameryce Południowej. Mieszka tam prawie 3 miliony osób. Na kilometr kwadratowy przypada ok. 14,5 tys. ludzi, lecz to nie przeszkadza przyrodzie zaznaczyć swoją obecność.

O tym, że natury nie da się przegonić przekonali się ostatnio mieszkańcy dzielnicy Nordelta w Buenos Aires. Osiedle, które odwiedziły kapibary, charakteryzuje się dużą ilością terenów zielonych – z małymi drzewami, wysokimi trawami i licznymi oczkami wodnymi. Dookoła znajdują się przeważnie domki jednorodzinne położone od siebie niejednokrotnie o dość sporą odległość.

Obraz
© © Augustin Macarian / Reuters via FORUM

Spokój, jakim charakteryzuje się Nordelta, sprzyjał temu, by kapibary poczuły się tam jak u siebie. Ostatnie odwiedziny nie są pierwszymi. Na początku 2021 roku kapibary rozpanoszyły się tam, jakby od dawna zajmowały ten teren. Wówczas przerośnięte gryzonie zniszczyły wiele drzew, pogryzły kilka psów i spowodowały kilkanaście wypadków drogowych. Nie wspominając już o znacznym zanieczyszczeniu osiedla odchodami.

Pospolite ruszenie kapibar na przełomie sierpnia i września 2021 roku skończyło się spokojnie. Świnki morskie w rozmiarze XXL pochodziły trochę po terenach Nordelty, ponownie skosztowały miejscowych drzewek i odpoczywały w oczkach wodnych. Mieszkańcy nauczeni doświadczeniem wiedzieli, by się ich nie bać, a jednocześnie pozwolić im na trochę swobody.

Obraz
© © Augustin Macarian / Reuters via FORUM
Obraz
© © Augustin Macarian / Reuters via FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)