Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube

Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube

Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski
21.06.2016 10:08, aktualizacja: 26.07.2022 19:00

W dobie internetu ludzie zapominają o tym, czym jest dobra fotografia. Karol Krukowski pragnie przekazać wam tajniki tego, czym jest selekcja oraz jak powinniśmy podchodzić do samego tematu obrazowania świata. Zapoznajcie się z jego kanałem.

Karol Krukowski jest polskim fotografem, edytorem oraz nauczycielem. Główną tematyką poruszaną przez niego jest zestawienie fotografii z tekstem. W 2006 roku, razem z Maciejem Bączykiem, opublikował „Niewidzialną mapę Wrocławia”. Na podstawie rozmów z osobami niewidomymi sfotografował opisywane przez nie miejsca. Rok 2013 przyniósł mu wyróżnienie Fotograficznej Publikacji Roku za książkę „Rozbite-mrzenie”.

Rozbite-marzenie Karol Krukowski

Oprócz tego, Karol ma na swoim koncie stypendium ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) oraz stypendium marszałka województwa dolnośląskiego (2006).

Na swoim nowym kanale na YouTube – ABRYS, Karol porusza tematykę dobrej fotografii. W pierwszym odcinku swojego vloga autor zachęca użytkowników do wysyłania do siebie zdjęć (do 100), które będzie omawiał w kolejnych częściach. Każdy z odcinków będzie poświęcony jednemu autorowi, którego prace zostaną poddane starannemu omówieniu. Jest to pierwszy tego typu przegląd portfolio autorów, który ma miejsce w polskiej części internetu.

Swoje fotografie (pojedyncze zdjęcie do 1 Mb) możecie nadsyłać za pośrednictwem portalu WeTransfer do 26 czerwca na adres: fotografia@abrys.edu.pl. Dotychczas autor otrzymał ponad 30 zgłoszeń.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)