Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube

Karol Krukowski zachęca fotografów do omawiania ich prac na YouTube
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski

21.06.2016 10:08, aktual.: 26.07.2022 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie internetu ludzie zapominają o tym, czym jest dobra fotografia. Karol Krukowski pragnie przekazać wam tajniki tego, czym jest selekcja oraz jak powinniśmy podchodzić do samego tematu obrazowania świata. Zapoznajcie się z jego kanałem.

Karol Krukowski jest polskim fotografem, edytorem oraz nauczycielem. Główną tematyką poruszaną przez niego jest zestawienie fotografii z tekstem. W 2006 roku, razem z Maciejem Bączykiem, opublikował „Niewidzialną mapę Wrocławia”. Na podstawie rozmów z osobami niewidomymi sfotografował opisywane przez nie miejsca. Rok 2013 przyniósł mu wyróżnienie Fotograficznej Publikacji Roku za książkę „Rozbite-mrzenie”.

Rozbite-marzenie Karol Krukowski

Oprócz tego, Karol ma na swoim koncie stypendium ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) oraz stypendium marszałka województwa dolnośląskiego (2006).

Na swoim nowym kanale na YouTube – ABRYS, Karol porusza tematykę dobrej fotografii. W pierwszym odcinku swojego vloga autor zachęca użytkowników do wysyłania do siebie zdjęć (do 100), które będzie omawiał w kolejnych częściach. Każdy z odcinków będzie poświęcony jednemu autorowi, którego prace zostaną poddane starannemu omówieniu. Jest to pierwszy tego typu przegląd portfolio autorów, który ma miejsce w polskiej części internetu.

Swoje fotografie (pojedyncze zdjęcie do 1 Mb) możecie nadsyłać za pośrednictwem portalu WeTransfer do 26 czerwca na adres: fotografia@abrys.edu.pl. Dotychczas autor otrzymał ponad 30 zgłoszeń.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)