Karty pamięci Sony mogą uszkodzić pliki wideo. Producent wymienia je za darmo

Karty pamięci Sony mogą uszkodzić pliki wideo. Producent wymienia je za darmo
Marcin Watemborski

16.06.2020 12:14, aktual.: 26.07.2022 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony poinformowała o akcji dotyczącej darmowej wymiany konkretnych kart pamięci. Sprawdź, czy twoje nośniki są bezpieczne. Inaczej możesz skończyć z uszkodzonymi plikami wideo.

Na stronie internetowej Sony pojawiła się informacja o tym, że niektóre serie kart pamięci mogą psuć pliki wideo. Nie będziecie mogli przez to ich odczytać. Rzecz dotyczy kart pamięci w rozmiarze SD. Są to serie: SF-M, Tought SF-M oraz Tough SF-G.

W ogłoszeniu czytamy: ”W przypadku użycia aparat zgodnego z trybem VSC (Video Speed Class) dane o materiale filmowym nagrywane na karcie pamięci mogą ulec uszkodzeniu lub zostać nagrane w nieoptymalny sposób.”

Oprócz powyższej informacji nie wiemy nic więcej na temat sposobu uszkadzania plików, ani tego, jak to się dzieje. Sony jednocześnie informuje o bezpłatnej akcji wymiany kart i podaje sposób weryfikacji nośników, z którymi problem może występować.

Obraz

Jeśli w lewym dolnym rogu na tyle waszej karty z oznaczeniami: V60, R:277MB/s oraz W:150MB/s widnieje malutka gwiazdka, problem was nie dotyczy. W przypadku kart Tough SF-G należy dodatkowo zwrócić uwagę na to, czy oznaczenie karty na tyle zaczyna się od liter TV. Jeśli tak, problem dotyczy waszego nośnika i należy go wymienić.

Bezpłatna wymiana kart będzie się odbywała w terminie od 18 czerwca 2020 roku do 31 marca 2022 roku. Wnioski o wymianę karty trzeba składać przez formularz dostępny na stronie internetowej, gdzie znajdziecie również więcej informacji na temat całej akcji.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także