Każdy dzień zmienia się w przygodę – Sony Action Cam HDR-AS50

Każdy dzień zmienia się w przygodę – Sony Action Cam HDR‑AS50

Każdy dzień zmienia się w przygodę – Sony Action Cam HDR-AS50
Źródło zdjęć: © Sony Action Cam HDRAS50
Marcin Watemborski
06.01.2016 08:52, aktualizacja: 26.07.2022 19:21

Na targach CES 2016 firma Sony zaprezentowała nową kamerę sportową Sony Action Cam HDR-AS50 przeznaczoną dla miłośników sportów wodnych, jazdy na rowerze lub codziennych spacerów. Zobaczcie, co oferuje nowy rejestrator.

Nowy model Sony Action Cam HDR-AS50 został wyposażony w sensor CMOS o rozdzielczości 11,1 Mpix oraz obiektyw Zeiss Tessar, który oferuje 3-krotny bezstopniowy zoom oraz dwa ustawienia kąta widzenia (dobór optymalnego kąta obiektywu). Kamera oferuje nagrywanie w Full HD.

Sony do stabilizacji wykorzystało technologię Advanced SteadyShot, znaną z kamery FDR-X1000V, która według producenta jest trzy razy bardziej wydajna od poprzednika, dzięki czemu otrzymamy stabilny obraz w trudnych warunkach. Firma Sony zwróciła uwagę przy konstruowaniu stabilizatora na drgania o małej amplitudzie, jak te występujące przy locie dronem.

Obraz
© Sony Action Cam HDRAS50

Zmiany nastąpiły również w konstrukcji korpusu – przez zastosowanie intuicyjnych ikon użytkowanie kamery ma być bardziej przyjazne dla użytkownika. Kamerą można również sterować za pomocą urządzenia mobilnego oraz aplikacji PlayMemories Mobile. W korpusie znajdziemy też gniazdo statywowe.

Ze względu na uwagi użytkowników wprowadzono zmiany w zakresie funkcjonalności kamery – regulowaną i udoskonaloną sygnalizację dźwiękową oraz trzy lampki kontrolne (u góry, z przodu i z tyłu).

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Jedną z funkcji Sony Action Cam HDR-AS50 jest opcja rejestrowania time lapse'ów – można włączyć nagrywanie interwałowe, które zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 8 Mpix. Dzięki aplikacji Action Cam można również rejestrować filmy poklatkowe w rozdzielczości Full HD. Kamera umożliwia nagrywanie w formacie XAVC S przy przepływności 50 MB/s, co umożliwia szczegółowe nagrania w zwolnionym tempie.

Kamera oferuje opcję automatycznego montażu dzięki Highlight Movie Maker, które wykorzystuje technologię rozpoznawania twarzy i generuje krótki filmik złożony z najlepszych scen, który można od razu wyświetlić i opublikować. Wszystko jest dopełnione dźwiękiem z mikrofonu stereofonicznego.

Obraz
© Sony Action Cam HDRAS50

W zestawie z HDR-AS50 otrzymamy obudowę podwodną, która umożliwia filmowanie na głębokości do 60 m i chroni urządzenie przed uszkodzeniami tj. przed uderzeniami, pyłem i wodą. Dedykowany zaczep do przykrywki obiektywu jest sprzedawany osobno.

Kamera pojawi się w Europie w lutym 2016 roku. Pełne dane techniczne znajdziecie na stronie producenta.

Obraz
© Sony Handycam FDRAX53

Oprócz Action Cam Sony zaprezentowało również trzy nowe modele kamer Handycam – FDR-AX53, HDR-CX625 i HDR-CX450 – kierowane do domowych użytkowników oraz pasjonatów kręcenia filmów.

Obraz
© Sony Handycam HDRCX450

Pierwszy model oferuje kręcenie w rozdzielczości 4K oraz wykorzystuje obiektyw Zeiss Vario-Sonnar T* o ogniskowej of 26,8 mm z optycznym 20x zoomem i funkcją Clear Image Zoom 30x. W tej kamerze zastosowano stabilizację obrazu Balanced Optical SteadyShot oraz nowy mikrofon kierunkowy.

Obraz
© Sony Handycam HDRCX625

Dwa pozostałe modele nagrywają w rozdzielczości Full HD, oferują 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu, nowy inteligentny system AF oraz funkcję tworzenia animacji poklatkowych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)