Kiedyś był bliski śmierci, dziś jego życie nabrało barw. Oto jak zmieniło się przez 5 lat

Kiedyś był bliski śmierci, dziś jego życie nabrało barw. Oto jak zmieniło się przez 5 lat
Marcin Watemborski

21.12.2020 12:55, aktual.: 26.07.2022 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Historia Hope, chłopca z Nigerii, obiegła świat w 2016 roku, gdy stopklatka z filmu dokumentalnego Anji Loven rozeszła się w mediach. Na tamtym zdjęciu widzieliśmy, jak działaczka daje wodę chłopcu, któremu groziła śmierć głodowa.

Anja Loven z Danii to aktywistka charytatywna, która w 2016 roku odwiedziła sierociniec w Nigerii. Jednym z jego wychowanków był 2-letni Hope. Chłopiec był skrajni wygłodzony i bliski śmierci. Trafił do sierocińca, ponieważ został wykluczony ze swojej społeczności ze względu na oskarżenie o czary. Dzisiaj jego życie wygląda kompletnie inaczej.

Hope został uratowany w styczniu 2016 roku, czyli prawie 5 lat temu. Dzisiaj nie widać po nim nawet cienia dawnego, wygłodzonego dziecka. Uśmiecha się, wygląda na dobrze odżywionego i nie chodzi już nago. Na zdjęciach, które w mediach społecznościowych udostępniła Anna Loven widać go w eleganckim garniturze, białej koszuli i krawacie. Najważniejszy jest jednak jego wyraz twarzy. Chłopiec odzyskał szczęście.

Hope i Anna w 2016 roku.
Hope i Anna w 2016 roku.

Zdjęcia zostały zrobione podczas ślubu jednego z pracowników centrum edukacyjnego w Nigerii – Dona Udowana, na którym Hope odnalazł się w roli drużby. Według Anny wygląda bardzo przystojnie i uroczo jednocześnie. Wolontariuszka wspomina, że właśnie takie metamorfozy są sensem jej życia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)