Kilka metrów od sceny grozy. Fotografowie ujęli niesamowitą walkę niedźwiedzi

Kilka metrów od sceny grozy. Fotografowie ujęli niesamowitą walkę niedźwiedzi
Marcin Watemborski

02.08.2021 07:37, aktual.: 02.08.2021 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

3 fotografów z Finlandii wybrało się na fotograficzne łowy dzikiej przyrody. Dzięki ich pomysłowości oraz poszanowaniu natury, udało im się nagrać i sfotografować niesamowite zachowanie potężnych niedźwiedzi. Całość robi piorunujące wrażenie.

Fotografowie ukryli się w specjalnie przygotowanej kryjówce, skąd obserwowali otaczającą ich przyrodę. Samuli Kiiveri, Olli Pietila oraz Tuomas Manninen wiedzieli, że muszą zachować absolutną ciszę, aby nie przestraszyć zwierząt. Już od samego początku ich fotograficznej podróży, poszanowanie przyrody im się opłaciło.

Niedźwiedzie zaczęły pojawiać się już po 45 minutach spędzonych w kryjówce. Fotografowie wspominają, że w przeciągu 5 godzin spotkali 4 dorodne zwierzęta. 2 z nich niespecjalnie przypadły sobie do gustu i starły się ze sobą na oczach artystów.

INTENSE BEAR FIGHT caught on camera - 3 different angles

Według relacji fotografów, 2 niedźwiedzie podobnych rozmiarów zaczęły na siebie bardzo głośno ryczeć, a chwilę później rzuciły się w wir walki. Takie starcia potężnych zwierząt nie są typowe dla walki o pożywienie, ale o dominację na tym terenie. Drugim aspektem jest kwestia przywództwa – ten samiec, który będzie rządził w na danym obszarze, będzie miał większe szanse na kopulację. Samice niedźwiedzi wybierają tego samca, który jest silniejszy.

Finowie wspominają, że na tym obszarze nie zarejestrowano tak potężnego starcia niedźwiedzi od ponad 10 lat. Ujęcie ten sceny na filmach z różnych perspektyw jest bardzo ważne z punktu widzenia nauki. Zachowanie samców jest widoczne od samego początku, dzięki czemu można zrozumieć lepiej zwyczaje tych przepięknych zwierząt.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)