Klucz lecących ptaków ułożył się w kształt… lecącego ptaka!

Klucz lecących ptaków ułożył się w kształt… lecącego ptaka!
Źródło zdjęć: © © James Crombie / [Instagram](https://www.instagram.com/inphojames/)
Marcin Watemborski

08.03.2021 13:02, aktual.: 09.03.2021 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szpaki to ptaki, które znane są z tego, że latają w ogromnych kluczach. Potrafią mieć one po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy osobników. Podczas lotu układają się w różne kształty, co stanowi nie lada gratkę dla miłośników fotografii przyrody.

Autorem niesamowitego zdjęcia przedstawiającego klucz lecących szpaków w kształci lecącego ptaka jest James Crombie. Fotograf na co dzień zajmuje się fotografią sportową, więc szybka akcja nie stanowi dla niego wyzwania.

Crombie jednak przygotowywał się do zrobienia tego zdjęcia przez wiele miesięcy. Od kiedy dowiedział się, że latające w kluczy szpaki potrafią przyjąć ciekawe kształty, postanowił je bacznie obserwować. Z tyłu głowy miał wyobrażenie o swoim kadrze idealnym.

Starlings making the shape of a bird

Przyjaciel Jamesa, Colin Hogg, mieszka niedaleko jeziora, gdzie gniazdują szpaki. Gdy Crombie powiedział mu o swoim pomyśle, ten zwrócił uwagę, że ptaki mieszkające niedaleko zrywają się mniej 4-5 razy w tygodniu mniej więcej o zachodzie słońca całą gromadą. Właśnie wtedy można ująć niesamowite kształty, które tworzą.

Po 50 podróżach w okolice wskazanego przez przyjaciela miejsca, w końcu się udało. Crombie ujął niesamowity klucz ptaków w ciekawym kształcie. Wykorzystał do tego korpus Canon EOS 1-D X Mark III i robił około 500 zdjeć. Tylko jedno spełniło jego oczekiwania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)