Kobiece piękno zamknięte na fantastycznych portretach Siegart von Schlichting

Siegart von Schlichting urodziła się w Niemczech, ale dorastała w Namibii w południowej Afryce. Jej zawodowe życie związane jest z cyferkami, tabelkami i danymi dotyczącymi sprzedaży. Fotografia jest więc dla niej czymś zupełnie innym. Siegart cieszy się, że może łączyć te dwa światy.
Siegart von Schlichting urodziła się w Niemczech, ale dorastała w Namibii w południowej Afryce. Jej zawodowe życie związane jest z cyferkami, tabelkami i danymi dotyczącymi sprzedaży. Fotografia jest więc dla niej czymś zupełnie innym. Siegart cieszy się, że może łączyć te dwa światy.
Źródło zdjęć: © © Siegart von Schlichting / [siegartvonschlichting.com](https://www.siegartvonschlichting.com/)
Monika Homan

27.08.2018 11:40, aktual.: 27.08.2018 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piękne modelki we wspaniałych stylizacjach to coś, co inspiruje Siegart von Schlichting. Jej specjalnością są wspaniałe, surrealistyczne portrety kobiet, które wydobywają ich prawdziwy wdzięk.

Na początku fotografowała kwiaty. Piękne kolory i kształty przez długi czas były dla niej inspiracją - dopóki nie odkryła fotografowania ludzi, a zwłaszcza kobiet. Zanim poznała Photoshopa wykonywała wiele portretów. Jednak 3 lata temu jej praca się zmieniła. Otworzył się przed nią nowy świat, pełen możliwości edycji obrazu. Siegart uwielbia fotografować ludzi i kreować piękne portrety z pomocą Photoshopa.
Na początku fotografowała kwiaty. Piękne kolory i kształty przez długi czas były dla niej inspiracją - dopóki nie odkryła fotografowania ludzi, a zwłaszcza kobiet. Zanim poznała Photoshopa wykonywała wiele portretów. Jednak 3 lata temu jej praca się zmieniła. Otworzył się przed nią nowy świat, pełen możliwości edycji obrazu. Siegart uwielbia fotografować ludzi i kreować piękne portrety z pomocą Photoshopa.© © Siegart von Schlichting / [siegartvonschlichting.com](https://www.siegartvonschlichting.com/)
Siegart zwraca uwagę, że** dobry portret wymaga wiele uwagi**. Stosowanie podstawowych zasad fotografowania ludzi, jest według niego kluczem do udanych zdjęć. Jedną z nich jest nie "ucinanie" postaci w stawach. Oczywiście czasami zasady można złamać, ale trzeba wiedzieć jak i kiedy to zrobić. Fotografka widziała wiele fotografów łamiących podstawowe reguły, zanim jeszcze zdążyli je zrozumieć. Bardzo istotne jest dla niej, żeby kompozycja na jej zdjęciach była po prostu harmonijna.
Siegart zwraca uwagę, że** dobry portret wymaga wiele uwagi**. Stosowanie podstawowych zasad fotografowania ludzi, jest według niego kluczem do udanych zdjęć. Jedną z nich jest nie "ucinanie" postaci w stawach. Oczywiście czasami zasady można złamać, ale trzeba wiedzieć jak i kiedy to zrobić. Fotografka widziała wiele fotografów łamiących podstawowe reguły, zanim jeszcze zdążyli je zrozumieć. Bardzo istotne jest dla niej, żeby kompozycja na jej zdjęciach była po prostu harmonijna.© © Siegart von Schlichting / [siegartvonschlichting.com](https://www.siegartvonschlichting.com/)
Kilka dni po sesji zdjęciowej Siegart zwykle przegląda zdjęcia i szuka takiego, które naprawdę ją zainspiruje. Kiedy już znajdzie odpowiednią fotografię, przechodzi do retuszu skóry. Dzięki temu może powoli i dokładnie poznać obraz. Następnie szuka tła lub tekstury, które mogłyby dopełnić fotografię. Biblioteka teł Siegart jest ogromna i ten proces może potrwać nawet kilka godzin. Na koniec fotografka poprawia kolorystykę zdjęcia tak, żeby wszystkie elementy do siebie pasowały.
Kilka dni po sesji zdjęciowej Siegart zwykle przegląda zdjęcia i szuka takiego, które naprawdę ją zainspiruje. Kiedy już znajdzie odpowiednią fotografię, przechodzi do retuszu skóry. Dzięki temu może powoli i dokładnie poznać obraz. Następnie szuka tła lub tekstury, które mogłyby dopełnić fotografię. Biblioteka teł Siegart jest ogromna i ten proces może potrwać nawet kilka godzin. Na koniec fotografka poprawia kolorystykę zdjęcia tak, żeby wszystkie elementy do siebie pasowały.© © Siegart von Schlichting / [siegartvonschlichting.com](https://www.siegartvonschlichting.com/)
Każdego dnia Siegart uczy się nowych technik i możliwości, które wykorzystuje podczas swojej pracy. Tworzenie zdjęcia jest dla niej ważnym procesem, "prawie jak narodziny". Jeśli jego wynik jest zgodny z wewnętrzną wizja artystki, wtedy jest szczęśliwa.
Każdego dnia Siegart uczy się nowych technik i możliwości, które wykorzystuje podczas swojej pracy. Tworzenie zdjęcia jest dla niej ważnym procesem, "prawie jak narodziny". Jeśli jego wynik jest zgodny z wewnętrzną wizja artystki, wtedy jest szczęśliwa.© © Siegart von Schlichting / [siegartvonschlichting.com](https://www.siegartvonschlichting.com/)

Najtrudniejszą kwestią podczas fotografowania jest dla Siegart wyrażenie piękna, które widzi przed sobą. Zawsze stara się uzyskać jak najlepsze zdjęcie, na którym pokaże osobowość i styl modelki.

Inspiracji szuka na Pinterest albo w magazynach. Czasem dostaje ją od stylistów, z którymi pracuje. Najważniejszem źródłem inspiracji są jednak dla Siegart same modelki.

Więcej zdjęć Siegarta możecie zobaczyć na jej koncie na Instagramie.
Więcej zdjęć Siegarta możecie zobaczyć na jej koncie na Instagramie.© © Siegart von Schlichting / [siegartvonschlichting.com](https://www.siegartvonschlichting.com/)

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorki.

Obraz
© © Siegart von Schlichting / [siegartvonschlichting.com](https://www.siegartvonschlichting.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)