Kobieta nagrała jak "zjada" ją wieloryb. Wszystko widać na filmie

Kobieta nagrała jak "zjada" ją wieloryb. Wszystko widać na filmie
Marcin Watemborski

05.11.2020 09:49, aktual.: 26.07.2022 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie jest to pierwsza historia o wielorybie, który chciał połknąć człowieka, o jakiej słyszymy. Jednak pierwszy raz zobaczyliśmy to aż tak dobrze. W sieci pojawiły się dwa nagrania – jedno z nich zostało wykonane z perspektywy samej bohaterki zdarzenia. Trzeba przyznać, że wygląda to dość groźnie!

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce u wybrzeża Kalifornii. Podczas pływania kajakiem, Julie McSorley nagrywała filmik, na którym widać brzeg, ale nagle wszystko zaczęło się trząść. Chwilę później autorka nagrania była już w paszczy humbaka.

Kobieta wspomina, że widziała sporą ławicę ryb dookoła oraz zbliżającego się wieloryba. Pomyślała, że zwierzę jest zbyt blisko, ale nijak nie mogła zareagować. Co ciekawe, kawałek dalej komuś innemu udało się nagrać całe zajście.

Kayaker Dumped Into Water By Breaching Humpback Whale Nearby

Humpback whale almost swallows kayakers near Avila Beach - California

McSorley oraz Liz Cottriel, która była obok, zostały wciągnięte pod wodę. Na szczęście chwilę później udało im się wypłynąć. Druga bohaterka wspomina, że w pierwszej chwili myślała, że umrze – była przerażona. Oprócz opicia się wodą i najedzenia strachem nic im się nie stało.

Oczywiście zamiarem humbaka nie było pożarcie kobiet. Takie incydenty zdarzają się jedynie przez pomyłkę. Zwierzę chciało po prostu nabrać jak najwięcej ryb, a to, że McSorley i Cottriel były akurat na powierzchni jest dziełem przypadku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)