Kobiety, które były ofiarami przemocy domowej, stały się bohaterkami projektu fotograficznego

Kobiety, które były ofiarami przemocy domowej, stały się bohaterkami projektu fotograficznego
Źródło zdjęć: © © Dasha Buben / [Instagram](https://www.instagram.com/mybackside/)
Marcin Watemborski

07.05.2018 10:40, aktual.: 07.05.2018 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dasha Buben jest fotografką portretową z Białorusi. Stworzyła niedawno bardzo mocny projekt o nazwie ”I Survived” (”Przetrwałam”). W swojej pracy ukazała kobiety, które były ofiarami przemocy domowej, jako silne i pewne siebie. W ten sposób dała im nadzieję na lepsze jutro.

Ostatni rok upłynął Dashy Buben na realizacji ważnego projektu ”I Survived”. Fotografka koncentrowała się na portretowaniu ofiar przemocy domowej, by dodać im siły i pomóc ponownie uwierzyć w siebie. Mimo tego, że te zdjęcia nie opowiadają historii kobiet, pokazują je w innym świetle – uśmiechnięte, pewne siebie. To niesamowicie istotne dla każdej z nich. Bohaterki projektu Dashy muszą pamiętać o tym, kim są – czułymi, twardymi kobietami, które mają prawo mieć swoje zdanie i o nie zawsze walczyć.

Dasha została wprowadzona do organizacji pozarządowej Radislava, która zajmuje się niesieniem pomocy dla ofiar przemocy. Zapewnia ona zakwaterowanie, opiekę prawną, pomoc psychologiczną oraz ekonomiczną każdej osobie. Fotografka zabrała się za robienie zdjęć kobietom, które odważyły się skorzystać z tej pomocy i pokazała je jako szczęśliwe.

Buben realizowała swój projekt w porozumieniu z Daryą Tsarik i konsultacjami psychologicznymi, by upewnić się, że kobiety czują się dobrze. Najbardziej zależało jej na tym, by zyskać ich zaufanie i zapewnić komfort – wystarczająco dużo stresu już przeżyły. Dzięki dobrej atmosferze, sesje przebiegały z uśmiechem i radością. Fotografka spisała się na medal, dając ponownie szczęście każdej ze swoich bohaterek.

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku, Instagramie oraz stronie internetowej fotografki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)