”Kochanie, zmniejszyłem ludzi!” – Renan Viana tworzy fantastyczne historie z miniaturami

”Kochanie, zmniejszyłem ludzi!” – Renan Viana tworzy fantastyczne historie z miniaturami23.02.2018 10:00
”Kochanie, zmniejszyłem ludzi!” – Renan Viana tworzy fantastyczne historie z miniaturami
Źródło zdjęć: © © Renan Viana / [Instagram](https://www.instagram.com/encolhiaspessoas/)

”Encolhi as Pessoas / Shrunk the People” (”Zmniejsz ludzi”) to świetny, kratywny projekt, w którym Renan Viana pokazuje wymyślone opowieści z miniaturkami ludzi. Przeżywają swoje historie w świecie rzeczy normalnych rozmiarów. Dla nich jednak jest to świat gigantów.

Renan Viana jest 28-letnim fotografem. Jego pasja z czasem zamieniła się w zawód, który daje mu ogromną satysfakcję. Każdego dnia stara się eksperymentować i poznawać nowe techniki. Fotografia jest dla niego niewyczerpanym źródłem inspiracji sama w sobie.

Pomysł na stworzenie projektu o przygodach miniaturowych bohaterów pojawił się w 2014 roku. Renan odwiedził wtedy antykwariat w brazylijskim mieście Belem. Znalazł tam pudełko z różnymi miniaturkami i od razu zachwycił się ich szczegółowością. Potrzeba rozpoczęcia robienia im zdjęć wynikła zupełnie naturalnie.

W projekcie ”Shrunk the People” Renan ”zmniejsza” ludzi, a właściwie ich życie, używając do tego małych ludzików. Pojawiają się oni na znanych nam zwyczajnych przedmiotach, jednak to, co robią zupełnie nie pasuje do miejsca akcji. Cóż – życie malutkich ludzi to kompletnie inny świat.

Fotograf nosi pudełeczko ze swoimi malutkimi bohaterami praktycznie wszędzie, by pozwolić im na odkrywanie ”dużego” świata. Te bardziej skomplikowane sceny przygotowuje osobno, lecz jednak spontaniczność jest tu na pierwszym miejscu. Takie akcje przyciągają uwagę ludzi – są zainteresowani i często pytają czym zajmuje się Renan. Wspomina on, że często musi przysłaniać figurki, by ktoś ich przypadkiem nie zdeptał.

Więcej przygód małych ludzi możecie znaleźć na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)