Kochasz fotografię i kraftowe piwo? Te szklanki są dla ciebie

Kochasz fotografię i kraftowe piwo? Te szklanki są dla ciebie
Marcin Watemborski

15.10.2021 10:06, aktual.: 26.07.2022 14:20

Na stronie internetowej Photogenic Supply pojawiły się ciekawe szklanki pintowe do piwa. Mają one klasyczny kształt znany z multi-tapów, aczkolwiek są kierowane nie tylko do miłośników złotego trunku, a także fotografów. Mają one wtopione w szkło kasetki na film 35 mm.

Szklanki pintowe to charakterystyczne szkło do piwa. Mają one pojemność jednej pinty, czyli 16 uncji. Zgodnie z imperialnym systemem jednostek, amerykańska pinta dla płynów ma 473 ml. Takie szklanki są najbardziej popularne w USA, Wielkiej Brytanii czy Irlandii, ale również w licznych barach multitapowych, czyli miejscach spotkań miłośników piw rzemieślniczych, są one standardowym sposobem serwowania napojów.

Filozofia Photogenic Supply opiera się na robieniu rzeczy dla fotografów z pasją, Tak się składa, że miłośnicy fotografii tradycyjnej często gustują w piwach rzemieślniczych, więc połączenie jednego i drugiego wydaje się być naturalne. Jeśli do tego dodamy poruszanie się rowerem, będziemy mieli komplet. Fotograficzny beer ride brzmi jak doskonały pomysł na weekend.

Firma z Pensylwanii (USA) informuje, że niestety pinty z wklejonymi kasetkami po filmie małoobrazkowym są bardzo ograniczone, więc jeśli chcecie takowe kupić, trzeba się spieszyć. W ofercie producenta znajdziemy szklanki z opakowaniami po licznych filmach Kodaka, w tym T-MAX-ie, Portrze czy Goldzie, jak też po różnych Ilfordach.

Obraz

Koszt pinty to 35 dolarów (ok. 140 złotych). W ofercie znalazły się też szklanki do whisky zrobione na tej samej zasadzie. Ich cena to 30 dolarów (ok. 120 złotych).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)