Niepublikowane zdjęcia gwiazd zawisły w Morrison Hotel Gallery

Niepublikowane zdjęcia gwiazd zawisły w Morrison Hotel Gallery

Niepublikowane zdjęcia gwiazd zawisły w Morrison Hotel Gallery
Źródło zdjęć: © © [Morrison Hotel Gallery](http://www.instagram.com/morrisonhotelgallery/)
Sara Weber
29.04.2019 07:22, aktualizacja: 26.07.2022 15:50

Garniturowe kapelusze, proste spodnie, taliowane sukienki z rozkloszowanym dołem, to elementy, które zagościły we współczesnej modzie. Tak narodził się styl vintage. Warto wiedzieć, że to, co jest aktualnie dostępne w sklepach, różni się od swoich pierwowzorów. Doskonale to widać na zdjęciach gwiazd, pokazanych w Morrison Hotel Gallery. Zobacz, w co ubierała się Brigitte Bardot, Freddie Mercury, czy Bob Marley.

Nieznane dotychczas zdjęcia gwiazd, pochodzące z prywatnych zbiorów, zostały pokazane w Morrison Hotel Gallery. Wśród wielu elementów, które przeżywają swój renesans, znalazły się także sukienki i bluzeczki z kołnierzykiem typu "polo" zapinane na drobne guziki.

Audrey Hepburn (1957 rok)

Hitem ostatnich lat są także lamówki z futer i piór, które kochała estrada lat 80. W takiej właśnie stylizacji pozuje Tina Turner w zdjęciu wykonanym w Paryżu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także spodnie z wysokim stanem, bliźniaczo podobne do tych, w których pozuje Cher.

Cher - zdjęcie, które znalazło się na okładce albumu "I’d Rather Believe In You” (1976)

Wystawa jest także inspiracją dla mężczyzn. Na tych zdjęciach doskonale widać, że w latach 50 XX wieku panowie swoją elegancję podkreślali garniturowymi kapeluszami z lekko upuszczonym na twarz rondem. Dziś w nieco zmienionych krojach są one noszone na tyle głowy oraz łączone nie tylko z marynarkami i płaszczami, ale także z elementami sportowymi.

Freddie Mercury i Mick Rock

Na portrecie Freddiego Mercury'ego jest nie tylko fular, który wrócił do mody - niegdyś kojarzony był tylko ze światem artystów. Panowie na zdjęciu prezentują także wzorzystą marynarkę i błyszczącą kurtkę. Są one współcześnie łączone ze spodniami typu chinos. Natomiast zespół Led Zeppelin pozuje w jeansowych kurtkach, spodniach z rozszerzonymi dołami i koszulach z dużymi kołnierzykami. Wszystkie te elementy powróciły w nowoczesnym wydaniu.

Zespół Led Zeppelin (1973 rok)

W wolnej chwili rzućcie okiem na wszystkie 68 zdjęć, które pochodzą między innymi z prywatnych zbiorów gwiazd. Wszystkie mają w sobie nutkę nostalgicznego wspomnienia. Dokumentują ważne chwile z życia ludzi, którzy byli wyznacznikami mody, stylu życia i niedoścignionym wzorem do naśladowania.

Elton John - ujęcie wykonane w angielskim studiu "The Muppet Show”

Zdjęcia pokazują nie tylko zwykłe sceny z codziennego życia, ale także ujawniają kulisy wydarzeń estradowych. Warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim szczegółom strojów, bo wiele z nich powróciło w lekko zmodyfikowanej wersji.

Tina Turner na tle paryskiej wieży Eiffla (1984 rok)

Wystawa w Morrison Hotel Gallery to nie tylko zwykła dokumentacja minionych czasów. To podróż przez gusta, trendy i świat często znany jedynie ze szklanego ekranu. Zobacz wszystkie opublikowane kadry i poczuj klimat minionych dekad.

Bob Marley (1980 rok)

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)