Kodachrome powraca, jednak tylko w formie magazynu

Kodachrome Magazine
Kodachrome Magazine
Marcin Falana

05.06.2017 12:50, aktual.: 26.07.2022 18:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kodachrome to nowy magazyn lifestylowy o fotografii analogowej i nie tylko.

Kodak zaprezentował pierwsze wydanie magazynu "Kodachrome Magazine", który będzie się ukazywał w limitowanej liczbie i jest skierowany do ludzi, którzy "kochają sztukę, film i fotografię analogową." Mimo że magazyn jest wydawany przez firmę Kodak, to ma być w nim miejsce na dużo więcej niż tylko fotografię. Zobaczymy tam takie dziedziny sztuki, jak rzeźba, muzyka czy grafika. W każdym wydaniu mają znaleźć się ciekawe rozmowy z ludźmi z całego świata, na temat rzemiosła, inspiracji i pasji. Tak przynajmniej reklamuje swój magazyn Kodak.

Kodachrome Magazine
Kodachrome Magazine

Pierwszy Kodachrome Magazine kosztuje 20 dolarów i oferuje 76 stron, na których znajdziemy teksty między innymi aktorki Chloë Sevigny, filmowca Isaaca Juliena czy grafika Tada Carpentera. Kodachrome Magazine został zrealizowany przez Stranger Collective, brytyjską agencję kreatywną.

Obraz

Kiedyś Hasselblad miał swój ekskluzywny magazyn "Victor" poświęcony fotografii, jednak był on podobnie jak Kodachrome Magazine trudno dostępny i dość drogi, przez co treści tam zawarte nie miały szansy na szerszy odbiór. Ale może właśnie o to chodzi, żeby poczuć się wyróżnionym i mieć wyjątkowe wydawnictwo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)