”Kodachrome” zapowiada się jako piękna historia dla fotografów. Obejrzysz?

”Kodachrome” zapowiada się jako piękna historia dla fotografów. Obejrzysz?
Źródło zdjęć: © © Netflix / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=g3IvVejktJE)
Marcin Watemborski

28.03.2018 08:55, aktual.: 26.07.2022 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiam fotografować na filmie. Podobnie też lubię filmy o fotografach, fotografii ale czy film o filmie fotograficznym to już nie za dużo? W tym roku na Netflixie ma pojawić się produkcja poświęcona legendarnemu Kodachromowi. Co sądzicie o zwiastunie?

Kodachrome był legendarnym kolorowym slajdem, który miał wielu zwolenników. Kolory, które dawał były po prostu wspaniałe. Musiał być jednak wywoływany w specjalnym procesie K-14, który okazał się zbyt kosztowny i mało popularny. Kodak niestety zaprzestał produkcji tego materiału.

Kodachrome | Official Trailer [HD] | Netflix

Fabuła filmu ”Kodachrome” jest sentymentalną podróżą, w której główny bohater (Ed Harris) i jego syn (Jason Sudeikis) odbywają wyścig z czasem, by wywołać film. Zjednoczona rodzina w towarzystwie pielęgniarki (Elizabeth Olsen) zmierza do ostatniego laboratorium Kodaka w Kansas, w Stanach Zjednoczonych.

Szczerze mówiąc, nawet jeśli ten film okaże się zmarnowanym czasem, ze względu na moje zainteresowanie fotografią tradycyjną go obejrzę. Produkcja pojawi się na Netflixie 20 kwietnia 2018 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)