Kodak Ektachrome - legenda w średnim i wielkim formacie już niedługo

Kodak Ektachrome - legenda w średnim i wielkim formacie już niedługo

Kodak Ektachrome - legenda w średnim i wielkim formacie już niedługo
Monika Homan
29.01.2019 09:58, aktualizacja: 26.07.2022 15:58

Po tym, jak powrót filmu Kodak Ektachrome E100 wywołał wiele radości wśród miłośników fotografii analogowej, firma Kodak Alaris szykuje kolejną niespodziankę. Ich nowy-stary produkt będzie dostępny również w średnim i wielkim formacie.

Ektachrome to marka należąca do firmy Kodak Alaris. Ta seria filmów światłoczułych przez wielu fotografów uważana jest za jeden z najlepszych produktów Kodaka.

Po tym, jak w 2012 odnotowano znaczny spadek ich sprzedaży, seria została wycofana z produkcji. Po pięciu latach Kodak postanowił przywrócić na rynek legendarną serię, co było świetną wiadomością, dla każdego miłośnika fotografii tradycyjnej. Powrócił Ektachrome E100 35 mm.

Obraz

Teraz czas na kolejna niespodziankę. Kodak Alaris zapowiada wprowadzenie filmu Ektachrome w wersji 120 - do średniego formatu oraz pojedynczych błon do wielkiego formatu. Jak mówi Thomas J. Mooney z Kodak Alaris: "Proces produkcji jest nieco bardziej skomplikowany i wymaga niewielkiej zmiany formuły". Firma zdaje sobie sprawę z zapotrzebowania na dodatkowe formaty po tym, jak dobrze został odebrany powrót Ektachrome E100.

Jak tylko Kodak Alaris upora się z kilkoma technicznymi przeszkodami, nowe formaty trafią na rynek. Planowo, w sklepach pojawią się latem tego roku.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)