Kodak Gold 200 nadchodzi w średnim formacie. Nareszcie!

Kodak Gold 200 nadchodzi w średnim formacie. Nareszcie!

Kodak Gold 200 nadchodzi w średnim formacie. Nareszcie!
Marcin Watemborski
22.03.2022 08:15, aktualizacja: 26.07.2022 13:40

Ostatni częściej słyszymy na temat wycofywania kolejnych klasycznych materiałów światłoczułych, tymczasem Kodak postanowił pokazać światu nowy produkt. No, może niezupełnie nowy, ale w nowym wydaniu. Kodak Gold 200 od teraz będzie dostępny w średnim formacie (typ 120).

Z początkiem roku 2022 roku Kodak podniósł ceny i to naprawdę mocno. Jak tak dalej pójdzie, to na lodówki z filmami będziemy patrzyli jak na drogie samochody w salonie. Mimo tego, firma zdecydowała się wydać znany kolorowy negatyw Kodak Gold 200 w średnim formacie.

Kodak Professional Gold nie jest filmem profesjonalnym, choć tak sugeruje jego oficjalna nazwa. To negatyw amatorski. W formacie małoobrazkowym doskonale sprawdzał się "u cioci na imieninach", podobnie jak Fujifilm Superia. W hierarchii Kodaka plasuje się on znacznie niżej niż zawodowa Portra.

FIRST LOOK at the new Kodak Gold 200 in 120

Gold to wciąż całkiem przyjemny w odbiorze negatyw – ma ciepłe kolory, małe ziarno i jest naprawdę ostry. Dobrze nada się do codziennych zdjęć, ale w studio fotograficznym również będzie w porządku. Nie ma co spodziewać się fajerwerków, ale tragedii nie będzie. Aczkolwiek za cenę o 1/4 niższą od Portry 160 trudno wybrzydzać. Podobnie jak inne filmy Kodaka, Kodak Gold 200 (typ 120) będzie dostępny w paczkach po 5 sztuk.

Na forach internetowych wielu fotografów zastanawiało się, dlaczego Kodak nie wprowadził do sprzedaży Golda w średnim formacie wcześniej. Zdjęcia, którymi podzielili się Tony Wodarch oraz Wesley Verhoeve pokazują niesamowite możliwości tego niepozornego negatywu.

Testing the NEW Kodak Gold 200 for Medium Format

Techniczne informacje dostępne są na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)