Kodak łączy siły z firmą deskorolkową. Wyszła specjalna kolekcja Girl Skateboards

Kodak łączy siły z firmą deskorolkową. Wyszła specjalna kolekcja Girl Skateboards
Marcin Watemborski

22.02.2019 14:10, aktual.: 26.07.2022 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografia i skateboarding łączą się od wielu lat. Jeśli kochasz fotografię tradycyjną i jeździsz na desce, musisz zobaczyć te blaty i ubrania. Są koszulki z oznaczeniami filmów, czapki i inne rzeczy.

Firma Girl Skateboards przez wiele lat dokumentowania swojej przygody z deskorolkami używała tradycyjnych materiałów światłoczułych. W jej archiwum znajdują się tysiące zdjęć ważnych sportowców i pamiątek z imprez. W związku z miłością do fotografowania na filmie, firma Girl podjęła współpracę z legendarnym Kodakiem. Poniższy filmik został nagrany na kodakowskiej ”ósemce”.

"The Yellow Drop" — Kodak x Girl Skateboards in London on Super 8

Obraz

Dla upamiętnienia marki kodak i pokazania głębokiego sentymentu, Girl wyprodukowała specjalną linię blatów do deskorolek. Są to profesjonalne modele sygnowane nazwiskami ambasadorów marki. Każdemu z nich został przypisany określony film: Ektachrome 400, Ektar 100, Ektar 125, T-rix 400, Kodacolor VR 1000, Kodachrome, Color Gold 400. Szkoda, że zabrakło mojego ulubionego T-maxa. No trudno.

Obraz

Oprócz blatów pojawiły się również ubrania: koszulki, bluzy, polówki, kurtki i czapki. Wszystkie są z logiem kodaka, a niektóre oczywiście mają naniesione identyfikacje wizualne poszczególnych filmów. Niestety, za marką idzie cena. Za zwykłą koszulkę przyjdzie nam zapłacić 30 dolarów.

Obraz

Wszystkie przedmioty możecie zobaczyć na stronie Kodaka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)