Kodak rozdaje filmy. Możesz dostać nawet 200 rolek!

Kodak rozdaje filmy. Możesz dostać nawet 200 rolek!

Kodak rozdaje filmy. Możesz dostać nawet 200 rolek!
Monika Homan
08.02.2019 13:43, aktualizacja: 26.07.2022 15:57

Fotografujecie na filmie i musicie mierzyć się z kosztami? Teraz macie możliwość uzyskać grant Film Photo Award w ramach którego dostaniecie nawet 200 rolek filmu w formatach 135 i 120, lub 300 arkuszy 4x5".

Firma Kodak sponsoruje nowy program grantów Film Photo Award, który oferuje dwa cykle nagród rocznie. Osoby, które wykazują zaangażowanie w dziedzinie fotografii tradycyjnej i które ukończyły 18 lat, mogą rywalizować o jeden z trzech grantów rozdawanych w każdym cyklu: wiosennym i jesiennym.

Pierwszą jurorką, która zainicjuje cykl Film Photo Award wiosną 2019 roku jest Aline Smithson. Fotografka jest zanana ze swoich konceptualnych portretów, jest też redaktorką naczelną pisma "Lenscratch", które prezentuje prace współczesnych fotografów od 2017 roku.

Granty będą rozdawane w trzech kategoriach

Podczas każdego cyklu przyznawane będą nagrody w trzech kategoriach: New Project Award, Continuing Project Award i Student Project Award. Pierwsza z nich kierowany jest do osób, które mają pomysł na projekt i dopiero zamierzają go zrealizować. Druga obejmuje już zaczęte projekty - nagroda ma pomóc je dokończyć. O nagrodę w trzeciej kategorii mierzyć się będą tylko studenci.

Każda nagroda obejmuje zapas filmów Kodaka - 100 lub 200 rolek w zależności od kategorii, publikację na stronie internetowej i w mediach społecznościowych oraz zaproszenie do jury w kolejnych edycjach.

Co zrobić, żeby dostać nagrodę Film Photo Award?

Aby ubiegać się o grant, musicie złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej. Ważne, żeby wniosek był w języku angielskim. Jeśli chcecie zdążyć na pierwszą edycję, musicie to zrobić do końca marca 2019 roku. Złożony wniosek musi zawierać propozycję realizacji projektu, waszą biografię, 10 zdjęć wraz z opisami. Wymagana jest też opłata w wysokości 35 dolarów, lub 25 dolarów w przypadku studentów. Zgłoszone zdjęcia nie musza być wykonane na filmie.

Zwycięzca każdej kategorii będzie mógł wybierać spośród różnych rodzajów filmów Kodaka: Porta 160, Porta 400, Ektar 100, Tri-X 400/320, T-MAX 100 oraz T-MAX 400. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno zwolennicy fotografii kolorowej, jak i czarno-białej.

Wyniki zostaną ogłoszone 19 kwietnia 2019 roku. Jeśli macie w planach realizację jakiegoś projektu na filmie, albo chcecie dokończyć coś, co już zaczęliście, może warto spróbować swoich sił i zawalczyć o grant?

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)