Kodak wypuści pojemniki na film w stylu lat 70. Wyglądają świetnie!

Kodak wypuści pojemniki na film w stylu lat 70. Wyglądają świetnie!

Kodak wypuści pojemniki na film w stylu lat 70. Wyglądają świetnie!
Marcin Watemborski
23.11.2020 08:42, aktualizacja: 23.11.2020 09:46

Entuzjaści fotografii tradycyjnej na pewno mają w swoich zbiorach pojemniki na filmy małoobrazkowe, a jeśli nie to czas najwyższy to nadrobić. Kodak właśnie pokazał kolekcję nowych metalowych pojemników, w których zmieści się 5 rolek filmu.

W latach 70. XX wieku Kodak na potęgę sprzedawał pojemniki na filmy małoobrazkowe. W metalowych światłoszczelnych puszkach mieściło się 5 rolek filmu. Teraz na rynku nie ma zbyt dużo takich rozwiązań, a jeśli są, to kosztują krocie. Kodak postanowił przypomnieć miłośnikom fotografii tradycyjnej, że filmy można przenosić bezpiecznie i stylowo.

Za nową-starą linię produktów odpowiada firma Retopro (na licencji Kodaka). Na aluminiowym pojemniku znajdziemy logo legendarnej firmy. Kilka wariacji kolorystycznych na pewno przypadnie do gustu fotografom. Nie zabrakło wśród nich wersji żółto-czerwonej oraz żółto-niebieskiej, czyli popularnych kolorów Kodaka.

Obraz

O ile z zewnątrz nie dostrzeżemy niczego nadzwyczajnego, to w środku pudełka znajdziemy przegródki na każdą rolkę, by te nie obijały się o siebie. Producent zapewnia, że nowe pojemniki są bardzo odporne i zapewnią ochronę filmom – nie tylko przed zaświetleniem, ale również przed zgnieceniem.

Bez względu na wersję kolorystyczną, każdy z pojemników kosztuje 25 dolarów i można go zamówić już teraz. Dostawy rozpoczną się w grudniu 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)