KODAKCoin - legendarna firma wchodzi na rynek z kryptowalutą dla fotografów

KODAKCoin - legendarna firma wchodzi na rynek z kryptowalutą dla fotografów
Marcin Falana

11.01.2018 12:21, aktual.: 26.07.2022 18:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród wszystkich informacji z targów CES 2018 Kodakowi udało się wrzucić najbardziej niespodziewaną informację. Wraz z WEENN Digital Kodak zamierza wypuścić swoja kryptowalutę o nazwie KODAKCoin wraz z obsługującym je systemem blockchain KODAKOne.

Kryptowaluta KODAKCoin i platforma KODAKOne mają pozwolić "fotografom i agencjom na przejęcie większej kontroli nad zarządzaniem prawami autorskimi”.

Obraz

Platforma KODAKOne robi to w ten sam sposób, co Binded, za pomocą technologii blockchain tworzy "zaszyfrowaną cyfrową księgę praw własności", w której fotografowie mogą łatwo i bezpiecznie zarejestrować swoje zdjęcia. Różnica polega oczywiście na tym, że Kodak ustawia swój własny blockchain i kryptowalutę zamiast korzystać z już istniejącej.

Zarejestrowani fotografowie mogą licencjonować swoją pracę za pośrednictwem platformy KODAKOne, a platforma będzie w stale przeszukiwać sieć i monitorować ją pod kątem naruszenia praw zarejestrowanych obrazów.

Kryptowaluta KODAKCoin ma w międzyczasie stworzyć "nową ekonomię dla fotografii". Obrazy licencjonowane za pośrednictwem KODAKOne będą opłacane w KODAKCoinach. Krótko mówiąc mamy do czynienia z kryptowalutą dla fotografów z wbudowanym, cyfrowym systemem zarządzaniem prawami autorskimi.

Obraz

Dla wielu ludzi także w branży fotograficznej blockchain i kryptowaluta to gorące tematy. Oczywiście profesjonaliści, którzy są na rynku od dłuższego czasu wiedzą jak zadbać o prawa autorskie do swoich zdjęć, ale z czasem taki system o ile będzie wydajny może się przyjąć.

Kodak to firma zawsze, która zawsze dążyła do demokratyzacji fotografii i udzielania artystom licencji na prawa autorskie. Te technologie dają społeczność fotografów innowacyjny i łatwy sposób zrobienia tego.

Oczywiście te przewidywania potwierdzą się o ile KODAKCoin rzeczywiście wystartuje i będzie dobrze działać. Wstępna oferta jest planowana na 31 stycznia i będzie otwarta dla “akredytowanych inwestorów” z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i kilku wybranych krajów. Więcej informacji znajdziecie na stronie Kodaka i Kodakcoin.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)