Kojot ożywił wyjątkowe kadry zachodzącego nad jeziorem słońca

Kojot ożywił wyjątkowe kadry zachodzącego nad jeziorem słońca

Kojot ożywił wyjątkowe kadry zachodzącego nad jeziorem słońca
Źródło zdjęć: © © Paul May / [YouTube](https://www.youtube.com/channel/UC_v5EtLnPkazYxYNv_WhdQ)
Monika Homan
01.03.2019 08:34, aktualizacja: 01.03.2019 13:04

Być w odpowiednim miejscu i czasie - czasem tyle wystarczy, żeby uchwycić coś wyjątkowego. Filmowiec wybrał się nad jezioro, żeby z drona uchwycić zachód słońca nad zamarzniętą jego taflą. Kadry ożywiło zwierzę, którego w ogóle się nie spodziewał.

Paul May mieszka w hrabstwie Leelanou w stanie Michigan. Niedawno postanowił wybrać się nad jezioro, żeby uchwycić piękne sceny zachodzącego słońca nad lodowymi formacjami, jakie utworzyły się na powierzchni wody. Wykorzystał do tego drona.

Filmowiec nie spodziewał się, że jego nagranie będzie tak wyjątkowe. Kiedy słońce było już bardzo nisko, zobaczył poruszającą się na zamarzniętym jeziorze niewielką kreskę. Gdy obniżył lot drona, okazało się, że jest nią przebiegający przez środek zbiornika wodnego kojot.

Coyote

Nie jest to typowy widok. May w tej okolicy widział kojoty zaledwie kilka razy w życiu, a mieszka tam już 20 lat i spędza dużo czasu na świeżym powietrzu. Poza tym, kojoty prowadzą nocny tryb życia, a ten pojawił się jeszcze przed zachodem słońca.

Prawdopodobnie kojot wybrał się na wyprawę po lodzie w poszukiwaniu pożywienia.

Byłem w odpowiednim miejscu i czasie. Po prostu przeszedł obok mnie i obserwowałem go przez kilka minut. Nie zatrzymał się na dłużej niż minutę.

May jest bardzo zadowolony z faktu, że kojot uatrakcyjnił jego nagranie. Jest o tyle wyjątkowe, że jezioro Michigan nie zawsze jest pokryte lodem - w niektórych latach nie zamarza wcale. Ujęcia zachodzącego słońca nad skutym lodem są już wystarczająco rzadkie, jeśli dodać do tego przebiegające po nim zwierze, kadry Paula nabierają dodatkowej wartości.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)