Kolejny aparat kompaktowy z GPS prosto z Tajwanu

Kolejny aparat kompaktowy z GPS prosto z Tajwanu

Kolejny aparat kompaktowy z GPS prosto z Tajwanu
Kepifil
05.06.2008 13:00, aktualizacja: 02.08.2022 11:13

Tajwański producent Mio Technology przedstawi na zbliżających się targach Coputex 2008, cyfrowy aparat kompaktowy z odbiornikem GPS. Swój produkt tajawańska firma nazywa PND Camera (portable nawigation device camera).

Szczegóły i specyfikacja urządzenia nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że aparat będzie posiadał z tyłu 3,5 calowy wyświetlacz LCD, i będzie integrował obydwie zastosowane w nim technologie (aparat i nawigacja satelitarna), pozwalając na dodawanie geo tagów do zdjęć.

Szczerze mówiąc nie jest to nowa idea. Na rynku istnieją już akcesoria, które dołączane do aparatów potrafią zdziałać to samo, a kolejny tajwański producent, firma Altek zapowiedziała aparat kompaktowy z GPS już w kwietniu.

Zastanawiam się czy połączenie nawigacji GPS z aparatem to dobre rozwiązanie? Dla turystów byłoby to idealne urządzenie, ułatwiające im podróże. Dla fotografów również, gdyż mogliby zaplanować sobie wypad w plener w domu i nie zaprzątać sobie głowy rozkładaniem mapy tylko skupić na robieniu zdjęć. Pytanie, które pozostaje otwarte, to co z zasilaniem takiego urządzenia? GPS potrzebuje przecież dużo energii, a większy akumulator to mniej poręczne urządzenie, a komu chciałoby się non-stop wymieniać akumulatory?

źródło: crave.cnet.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)