Leica KE-7A za 45 tys. dolarów wystawiona na aukcji w oryginalnym opakowaniu. Dowód? Zdjęcie rentgenowskie

Leica KE-7A za 45 tys. dolarów wystawiona na aukcji w oryginalnym opakowaniu. Dowód? Zdjęcie rentgenowskie09.06.2016 08:09
Leica KE-7A za 45 tys. dolarów wystawiona na aukcji w oryginalnym opakowaniu. Dowód? Zdjęcie rentgenowskie
Marcin Falana

Jeżeli chcemy kupić nietypowy, rzadki aparat to jest niepowtarzalna szansa. Na aukcji eBay pojawiła się nierozpakowana, a co za tym idzie nigdy nie używana Leica Leitz KE-7A, za bagatela 45 000 dolarów.

Aukcje eBay często pokazują jak absurdalne pieniądze kosztują rzadkie aparaty i obiektywy. Nie inaczej jest z aparatem Leica Leitz KE-7A, który został wystawiony za ponad 45 000 dolarów.

417846364840671890

Za taką kwotę dostajemy nowy egzemplarz, w zalakowanej, oryginalnej torbie papierowej. W zestawie z aparatem Leica Leitz KE-7A znajduje się obiektyw Leica 50 mm f/2 Elcan i inne akcesoria. Na dowód sprzedawca załącza zdjęcie rentgenowskie na którym widać, co znajduje się w środku. Jeżeli chcemy się upewnić, co naprawdę jest w środku, możemy to zrobić za 5000 euro, które niestety przepada jeżeli nie kupimy aparatu. Trzeba przyznać, że oryginalna torba papierowa też ma swoją wartość.

Przykładowe zdjęcie aparatu
Źródło zdjęć: © © Leica Store Lisse Foto Henny Hoogeveen
Przykładowe zdjęcie aparatu

Leica KE-7A to model, który był produkowany zarówno dla wojska jak i na rynek cywilny. Sprzedawany egzemplarz jest modelem wojskowym zamówionym przez wojsko amerykańskie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)