Leica KE‑7A za 45 tys. dolarów wystawiona na aukcji w oryginalnym opakowaniu. Dowód? Zdjęcie rentgenowskie

Leica KE-7A za 45 tys. dolarów wystawiona na aukcji w oryginalnym opakowaniu. Dowód? Zdjęcie rentgenowskie
Marcin Falana

09.06.2016 08:09, aktual.: 26.07.2022 19:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli chcemy kupić nietypowy, rzadki aparat to jest niepowtarzalna szansa. Na aukcji eBay pojawiła się nierozpakowana, a co za tym idzie nigdy nie używana Leica Leitz KE-7A, za bagatela 45 000 dolarów.

Aukcje eBay często pokazują jak absurdalne pieniądze kosztują rzadkie aparaty i obiektywy. Nie inaczej jest z aparatem Leica Leitz KE-7A, który został wystawiony za ponad 45 000 dolarów.

Obraz

Za taką kwotę dostajemy nowy egzemplarz, w zalakowanej, oryginalnej torbie papierowej. W zestawie z aparatem Leica Leitz KE-7A znajduje się obiektyw Leica 50 mm f/2 Elcan i inne akcesoria. Na dowód sprzedawca załącza zdjęcie rentgenowskie na którym widać, co znajduje się w środku. Jeżeli chcemy się upewnić, co naprawdę jest w środku, możemy to zrobić za 5000 euro, które niestety przepada jeżeli nie kupimy aparatu. Trzeba przyznać, że oryginalna torba papierowa też ma swoją wartość.

Przykładowe zdjęcie aparatu
Przykładowe zdjęcie aparatu© © Leica Store Lisse Foto Henny Hoogeveen

Leica KE-7A to model, który był produkowany zarówno dla wojska jak i na rynek cywilny. Sprzedawany egzemplarz jest modelem wojskowym zamówionym przez wojsko amerykańskie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)