"Kołnierz wstydu" - pomoc zwierzętom, które wymagają opieki medycznej

"Kołnierz wstydu" - pomoc zwierzętom, które wymagają opieki medycznej
Źródło zdjęć: © © Winnie Au / [Instagram](https://www.instagram.com/winniewow/)
Monika Homan

29.03.2019 13:23, aktual.: 29.03.2019 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Takich kołnierzy nie powstydziłby się żaden pies. Są kolorowe i wykonane z różnych materiałów. Zabawne zdjęcia mają na celu zwrócić uwagę na to, że wiele zwierząt potrzebuje opieki medycznej, na którą brakuje środków.

Właściciele czworonożnych pupili doskonale wiedzą, że opuszczenie gabinetu weterynaryjnego w kołnierzu ochronnym jest dla psa, czy kota największym koszmarem.

Nazywaną kołnierzem elżbietańskim, lub zabawnie kołnierzem wstydu, osłonę zakłada się na szyję zwierzaka zwykle po zabiegach. W czasie rekonwalescencji pupile zwykle nie potrafią zostawić w spokoju ran. Liżąc je i drapiąc utrudniają ich gojenie.

Fotografka Winnie Au postanowiła z tej zmory stworzyć dzieło sztuki. Wykonała serie zdjęć psów w specjalnie zaprojektowanych z różnych materiałów kołnierzach. Z zabawnymi zdjęciami związana jest zbiórka pieniędzy dla psów, które potrzebują operacji.

Każdego roku w Ameryce na zabiegi czeka 1,6 miliona psów, a wiele z nich ma pilne potrzeby medyczne. Chciałam wziąć smutny obraz psa w elżbietańskim kołnierzu i obrócić go do góry nogami. Obrazy mają sprawić, by te psy wyglądały majestatycznie, dumnie i pięknie. 

Zdjęcia powstały we współpracy ze stylistką Marie-Yan Morvan. Założenie psom abstrakcyjnych kołnierzy wiązało się z wieloma wyzwaniami. Artystki musiały się upewnić, że nie są one zbyt ciężkie i łatwo da się je założyć i zdjąć. Na pierwszym miejscu stawiały zawsze bezpieczeństwo psów. Zwróciły również uwagę na to, żeby użyte przez nie materiały nie wydawały irytujących czworonogi dźwięków.

Winnie założyła kampanie na Kickstarterze, na której można nabyć kartki ze zdjęciami psów. W ten sposób chce zebrać fundusze, które przekaże organizacji "Animal Heaven", zajmującej się zwierzętami wymagającymi opieki medycznej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)