Zbierają je gołymi rękoma. To prawdziwy przysmak

Zbierają je gołymi rękoma. To prawdziwy przysmak

Zbierają je gołymi rękoma. To prawdziwy przysmak
Źródło zdjęć: © © Azim Khan Ronnie / Caters News / Forum
Kasia Piotrowska
10.12.2019 08:28, aktualizacja: 26.07.2022 15:05

Narodowym kwiatem Bangladeszu jest lilia wodna. Fotograf uchwycił na zdjęciach dwóch braci, którzy zajmują się jej zbiorem.

Zdjęcia wykonane w Barisal w Bangladeszu przez 32-letniego fotografa Azima Khana Ronnie przedstawiają lokalnych rolników wiosłujących kanałem pokrytym liśćmi lilii, którzy zbierają cenione kwiaty. Płatki lilii pokrywają kanał o powierzchni 4 000 hektarów, znany lokalnie jako kanał lilii wodnych, a farmerzy schodzą na głębokość 2,5 metra, aby zebrać jak najwięcej z nich i sprzedać na lokalnych rynkach. Z wykorzystaniem drona, Azimowi udało się zrobić te zdjęcia we wczesnych godzinach porannych.

Lilie wodne to narodowy kwiat Bangladeszu. Można je znaleźć w zbiornikach wodnych na terenie całego kraju. Rano, kiedy rozkwitają, wydzielają bardzo intensywny słodki zapach. Są wykorzystywane w sztuce kulinarnej, choć niektóre źródła ostrzegają przed znajdującymi się w nich substancjami toksycznymi. Znajdują również zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce jako składnik środków uspokajających, nasennych oraz kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Obraz
© © Azim Khan Ronnie / Caters News / Forum
Obraz
© © Azim Khan Ronnie / Caters News / Forum
Obraz
© © Azim Khan Ronnie / Caters News / Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)