Kolorowy Pentax K-S1 ze świecącym gripem

Kolorowy Pentax K‑S1 ze świecącym gripem

Kolorowy Pentax K-S1 ze świecącym gripem
Krzysztof Basel
28.08.2014 08:36, aktualizacja: 26.07.2022 19:50

Firma Ricoh zaprezentowała klasyczną lustrzankę cyfrową Pentax K-S1 z matrycą APS-C o rozdzielczości 20 megapikseli. Aparat wyróżnia się... diodami LED w uchwycie z przodu.

Pentax K-S1 prezentuje się dosyć nietypowo i to nie tylko dlatego, że jest produkowany w całej gamie różnych kolorów. Lustrzanka ma wbudowany panel zielonych diod LED w przednim gripie. Trudno powiedzieć, jaki cel przyświecał projektantom nowego aparatu, ale chyba chodziło tylko o wyróżnienie z tłumu. Jedyną praktyczną funkcją podświetlenia jest pomoc przy zdjęciach z samowyzwalaczem. Diody mają migać w rytm upływającego czasu, sugerując kiedy być gotowym do zdjęcia. Dodatkowa dioda znajduje się przy spuście. Światełko zmienia swój kolor na niebieski, kiedy aparat pracuje w trybie filmowania. Producent nadał temu nazwę "illumination interface system" i chwali się, że ma on ułatwić obsługę aparatu. Być może jest w tym trochę sensu, ale pod warunkiem, że fotografujemy jedynie w ciemnościach...

Obraz

Z tyłu Pentaxa K-S1 wyróżnia się 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 000 punktów oraz klasyczny wizjer optyczny o powiększeniu 0,95x, który kryje 100% kadru. W oczy rzuca się ogromna tarcza trybów, która jest połączona ze świecącym joystickiem oraz czterema przyciskami funkcyjnymi.

Obraz

ŚwiecącyPentax K-S1 trafi do sklepów w połowie września 2014 r. Sugerowana cena w Wielkiej Brytanii to 550 funtów, a w USA 750 dolarów. Zestaw z obiektywem SMC DA L 18-55 mm f/3,5-5,6 ma kosztować 600 funtów lub 800 dolarów.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)