Koniec ery niektórych materiałów natychmiastowych od Fujifilm. Użytkownicy walczą o kontynuację produkcji

Koniec ery niektórych materiałów natychmiastowych od Fujifilm. Użytkownicy walczą o kontynuację produkcji

Koniec ery niektórych materiałów natychmiastowych od Fujifilm. Użytkownicy walczą o kontynuację produkcji
Źródło zdjęć: © © Pao Laroid / [Shutterstock.com](http://www.shutterstock.com/)
Marcin Watemborski
02.03.2016 11:24, aktualizacja: 26.07.2022 19:10

Po tym, jak Polaroid przestał produkować kaset do aparatów natychmiastowych oraz wkładów do średniego formatu prym na rynku tych drugich wiodło Fujifilm. Niestety wszystko, co dobre kiedyś musi się skończyć.

Wkłady do aparatów natychmiastowych serii 100 (oraz 82 itp.) - FP-100C - były również stosowane w przystawkach natychmiastowych do aparatów średnioformatowych. Ten materiał stał się pełnoprawnym zastępstwem dla wkładów Polaroida, które zostały wycofane, ze względu na szkodliwość.

Japońska spółka Fujifilm ogłosiła, że zaprzestanie produkcji wkładów FP-100C, dążąc tym samym do zabicia fotografii natychmiastowej wyższej jakości niż ta dawana przez wkłady Impossible Project oraz o innej estetyce niż Instax.

Obraz
© © Marcin Wajda / [Facebook](https://www.facebook.com/ekstraordynaryjny/?fref=ts)

Jednocześnie Fuji zapewnia, że będzie będzie kontynuowało rozwój swoich innych materiałów światłoczułych. Jestem bardzo ciekawy jak rozwinie się cała sytuacja – zwłaszcza, że ceny filmów Fuji znacznie wzrosły oraz są produkowane w mniejszej ilości.

Tymczasem, tuż po ogłoszeniu decyzji firmy Fujifilm, wierni użytkownicy filmów FP-100C postanowili powalczyć o kontynuację produkcji tych materiałów. W serwisie change.org ruszyła właśnie petycja kierowana do Fujifilm, ale także Impossible Project i Lomography. Po 24 godzinach petycję podpisało ponad 5500 osób, w chwili pisania tego tekstu na liczniku było już prawie 7300 osób. Mamy nadzieję, że uda się zmienić decyzje producenta lub chociaż przejąć produkcję filmów przez np. Impossible Project - firmę, która ma w tym już doświadczenie i możliwości.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)