Koniec z Adobe Creative Suite CS6. Co będzie z Lightroomem?

Koniec z Adobe Creative Suite CS6. Co będzie z Lightroomem?
Marcin Watemborski

31.01.2017 15:04, aktual.: 26.07.2022 18:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze na początku tego roku była możliwość kupienia pudełkowego pakietu Adobe Creative Suite 6. Niestety, od 9 stycznia już takowej nie mamy, jedynym, co nam zostało, jest Creative Cloud. Jak dalej będzie wyglądał rozwój usług Adobe? I co się stanie z Lightroomem?

Informacja o zaprzestaniu dystrybuowania pakietu CS6 nie była specjalnie nagłaśniana. Przewinęła się tylko gdzieś na stronie Adobe. Jedyne co, to na początku stycznia na witrynie firmy była niewielka wstaweczka zachęcająca do zainwestowania w pakiet CC.

Obecnie na stronie Adobe widnieje informacja na temat tego, że CS6 nie jest dostępny do nabycia. Nikogo nie powinno to dziwić, ze względu na znaczny rozwój usług w chmurze. Firma również nie robiła tajemnicy z tego, że planuje się w pełni przenieść na subskrypcję. Pakiet CS6 nie był aktualizowany od roku.

Pojawia się jednak pytanie: Co się stanie z Lightroomem? Cóż, program jest wciąż w sprzedaży w wersji pudełkowej, aczkolwiek raczej nikogo nie powinno dziwić to, jeśli już niedługo jedyną wersją LR, jaką zobaczymy, będzie usługa w chmurze. Myślę, że to tylko kwestia czasu. I to bardzo krótkiego…

Obraz

Obecnie najnowszą wersją Adobe Lightroom jest 6.8. Wersja 7.0 zbliża się wielkimi krokami. Podejrzewam, że bez problemu będzie można ją jeszcze nabyć w pełnej wersji, omijając subskrypcję. Jednak pamiętajcie o tym, że jest dostępny specjalny plan CC dla fotografów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)