Koniec z Adobe Creative Suite CS6. Co będzie z Lightroomem?

Koniec z Adobe Creative Suite CS6. Co będzie z Lightroomem?

Koniec z Adobe Creative Suite CS6. Co będzie z Lightroomem?
Marcin Watemborski
31.01.2017 15:04, aktualizacja: 26.07.2022 18:39

Jeszcze na początku tego roku była możliwość kupienia pudełkowego pakietu Adobe Creative Suite 6. Niestety, od 9 stycznia już takowej nie mamy, jedynym, co nam zostało, jest Creative Cloud. Jak dalej będzie wyglądał rozwój usług Adobe? I co się stanie z Lightroomem?

Informacja o zaprzestaniu dystrybuowania pakietu CS6 nie była specjalnie nagłaśniana. Przewinęła się tylko gdzieś na stronie Adobe. Jedyne co, to na początku stycznia na witrynie firmy była niewielka wstaweczka zachęcająca do zainwestowania w pakiet CC.

Obecnie na stronie Adobe widnieje informacja na temat tego, że CS6 nie jest dostępny do nabycia. Nikogo nie powinno to dziwić, ze względu na znaczny rozwój usług w chmurze. Firma również nie robiła tajemnicy z tego, że planuje się w pełni przenieść na subskrypcję. Pakiet CS6 nie był aktualizowany od roku.

Pojawia się jednak pytanie: Co się stanie z Lightroomem? Cóż, program jest wciąż w sprzedaży w wersji pudełkowej, aczkolwiek raczej nikogo nie powinno dziwić to, jeśli już niedługo jedyną wersją LR, jaką zobaczymy, będzie usługa w chmurze. Myślę, że to tylko kwestia czasu. I to bardzo krótkiego…

Obraz

Obecnie najnowszą wersją Adobe Lightroom jest 6.8. Wersja 7.0 zbliża się wielkimi krokami. Podejrzewam, że bez problemu będzie można ją jeszcze nabyć w pełnej wersji, omijając subskrypcję. Jednak pamiętajcie o tym, że jest dostępny specjalny plan CC dla fotografów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)