Konkurs: Spotkania. Miejsca. Ludzie. Dialog międzyreligijny

Kepifil

08.03.2008 21:33, aktual.: 02.08.2022 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak pokazać wagę i problematykę dialogu między religijnego? Nad tym pytaniem będą musieli zastanowić się uczestnicy konkursu fotograficznego organizowanego przez Warszawskie Duszpasterstwo Akademickie oraz Klub Inteligencji Katolickiej.

Jak organizatorzy definiują temat?

W warunkach polskich nie jest on być może tak spektakularny jak w innym miejscach na świecie, jednak jego ślady składają się na obraz zjawiska ważnego dla kultury i duchowości. Dialog, jako przestrzeń spotkania jest zjawiskiem niezwykle trudnym do zdefiniowania i opisanie. Tym bardziej dialog międzyreligijny, w którym ludzkie koncepcje spotykają się na płaszczyźnie trudnej i delikatnej jaką jest ich relacja do Boga. Jest to wzajemna relacja jednostek, wspólnot, często całych kultur, która za podstawę bierze osobistą relację z Bogiem, osobiste poszukiwanie Go oraz dążenie do Prawdy. Tak złożona problematyka nie potrzebuje często wielu słów i komentarzy. Czasem wystarczy wrażliwość obserwatora-fotografa, żeby zwrócić uwagę na istotne aspekty zjawiska. Dlatego Areopag na Freta, organizator debaty poświęconej problemom dialogu międzyreligijnego, która odbędzie się 12 kwietnia w klasztorze oo.dominikanów na ul. Freta 10 w Warszawie zachęca do nadsyłania zdjęć, które pomogłyby dopełnić obrazu problemów dialogu międzyreligijnego we współczesnej Polsce.

A jakie nagrody czekają na zwycięzców?

Najlepsze 15 prac zostanie pokazanych w ramach wystawy towarzyszącej spotkaniu pt. "Dialog międzyreligijny teoria a praktyka", (Format 40x50), Tylko 3 prace pokazujące prawdę o zjawisku w sposób intelektualnie i artystycznie najciekawszy zostaną nagrodzone. Organizatorzy niestety nie podali jakie to będą nagrody.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także