Konseen Photo Studio, czyli namiot do fotografii portretowej

Konseen Photo Studio, czyli namiot do fotografii portretowej
Marcin Watemborski

12.09.2018 10:53, aktual.: 26.07.2022 16:09

Na pewno w swojej karierze widzieliście różnego rodzaju namioty bezcieniowe do fotografii produktowej. Konseen Photo Studio to jednak coś innego. W środku znajdziecie nie tylko zestaw blend ale i oświetlenie LED, które umożliwi wam zrobienie dobrze oświetlonego portretu.

W fotografii produktowej, zwłaszcza katalogowej, na potęgę wykorzystuje się namioty bezcieniowe, czyli specjalne konstrukcje, pozwalające oświetlić produkt na białym tle, bez dodatkowych cieni.

Coś takiego sprawdza się również w fotografii produktowej ubrań i zdjęć na strony internetowe sklepów. Przeważnie takie produkcje wymagają studia, w którym odpowiednio ustawia się lampy, by rozbić cienie. Jest jednak łatwiejszy sposób.

Obraz

Konseen Photo Studio to konstrukcja przeznaczona do robienia zdjęć ludziom i produktom o większych gabarytach. Boczne ścianki są wykonane ze srebrnego odbijającego materiału i są otwierane, natomiast na górze tylnej ścianki znajdują się klamry do zamocowania tła. W ten szybki sposób bez problemu zmienicie je na takie, którego potrzebujecie.

Obraz

To jeszcze nie wszystko. Przy stelażu namiotu znajdują się paski LED (łącznie 96 diod) o temperaturze 5500 K. Każdy z 8 pasków możecie włączać i wyłączać, oraz regulować moc, kontrolując w ten sposób kierunek światła i jego natężenie.

Obraz

Konseen Photo Studio jest dostępne w dwóch rozmiarach: większym (1,2x1,2x1,98 m) za 340 dolarów oraz mniejszym (1,2x0,8x1,6 m) za 280 dolarów.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)