Kontroluj drona i rób zdjęcia za pomocą umysłu. Ta technologia istnieje naprawdę!

Kontroluj drona i rób zdjęcia za pomocą umysłu. Ta technologia istnieje naprawdę!

Kontroluj drona i rób zdjęcia za pomocą umysłu. Ta technologia istnieje naprawdę!
Marcin Watemborski
24.03.2022 08:57, aktualizacja: 26.07.2022 13:41

2 lata temu na rynku pojawiła się firma NextMind. Właśnie weszła w ręce firmy Snap Inc., czyli twórczy dawnego Snapchata – popularnego medium społecznościowego. Technologia, którą dysponują obie firmy otwiera kompletnie nowe drzwi do świata fotografii. Rozszerzona rzeczywistość staje właśnie otworem dla zwykłych ludzi.

O ile jeszcze kilka lat temu mogliśmy tylko pomarzyć o kontrolowaniu urządzeń za pomocą umysłu, tak teraz staje się to rzeczywistością. Snap Inc. weszło w posiadanie start-upu NextMind. Ta mała firma opracowała niesamowitą technologię, która dzięki gigantowi może niezwykle rozkwitnąć.

Na pewno widzieliście w przeszłości okulary Spectacles. Można powiedzieć, że był to wstęp do tego, co nastąpi niedługo. Firma opracowuje teraz drona, który ma łączyć się z ich aplikacją, ale sterowanie nim będzie prawdopodobnie kompletnie inne. Wszystko to za sprawą NextMind i ich wynalazku.

NextMind launches at Slush 2019

NextMind opracowało 2 lata temu urządzenie, które nieinwazyjnie odczytuje fale mózgowe (EEG). Na podstawie analizy sygnały, można im przypisać funkcje. Krótko mówiąc – dzięki temu headsetowi będzie można za pomocą umysłu kontrolować różne przedmioty – na przykład drona. Innym zastosowaniem może być kontrola ekranu wyświetlanego na szkłach inteligentnych okularów – nie będzie do tego potrzebne przewracanie gałkami ocznymi, a po prostu myślenie o konkretnej czynności. Brzmi jak science-fiction, lecz to prawda.

Na tę chwilę nie znamy jeszcze szczegółów zastosowania technologii NextMind w produktach Snapa, ale zapowiada się to fascynująco. Nie możemy się doczekać tego, co w niedalekiej przyszłości pokaże jeden z liderów rynku mediów społecznościowych. Być może zakrzywi tym rzeczywistość Metaversum.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)